СПЕЦПРОЄКТ

Green Deal UA

За підтримки Регіональної газової компанії

Про проєкт

Зелена енергетика зараз розвивається швидше, ніж будь-коли раніше. І не лише тому, що це екологічно й потрібно рятувати планету, а насамперед тому, що це шлях до енергетичної незалежності країн.

Для нас уже звичними стали енергія сонця, вітру, різні види біопалива тощо. Хоча їх частка у загальній генерації не така велика. Однак у світі починають використовувати і інший вид палива — водень. Він екологічний і, до того ж, є найпоширенішим елементом в природі. Водень виготовляють з води, використовуючи електроенергію.

На водневі можуть працювати автомобілі, яхти, літаки; його можна використовувати замість природного газу у промисловості та опалювати житло; можна виробляти з нього електроенергію та використовувати як акумулятор великої потужності.

Про перспективи нового виду енергії говорить те, що для нього навіть придумали спеціальний термін — воднева економіка.

Новини

Більше новинМеньше новин

Публікації

Чому Україна має стимулювати розвиток водню

Зараз багато говорять про те, що ера вуглеводнів добігає кінця. І змінить її, цілком ймовірно, ера водню. І він дійсно має всі перспективи стати головним джерелом енергії на планеті. Чому воднева економіка є дуже перспективною, але жодна країна поки такої не має та чому Україні варто розвиватися в цьому напрямку — читайте у нашому спецпроєкті.

Топ-7 технологічних стартапів з використанням водню

Транспорт на водні, інноваційні способи добування цього екологічного виду пального і навіть їжа та алкоголь. ЕП зібрала найцікавіші водневі розробки, які з'явилися у світі за останні кілька років.

Паливо нової економіки. Чи може "зелений" водень замінити нафту, газ і вугілля

Багато вчених називають водень паливом 21 століття, адже він вирішує більшість проблем енергетичного сектору: не створює шкідливих викидів в атмосферу, у тому числі вуглекислого газу, та є відновлювальним видом енергії з необмеженими запасами.
Підпишіться на наші повідомлення!