СПЕЦПРОЄКТ

Green Deal UA

За підтримки Регіональної газової компанії

Про проєкт

Зелена енергетика зараз розвивається швидше, ніж будь-коли раніше. І не лише тому, що це екологічно й потрібно рятувати планету, а насамперед тому, що це шлях до енергетичної незалежності країн.

Для нас уже звичними стали енергія сонця, вітру, різні види біопалива тощо. Хоча їх частка у загальній генерації не така велика. Однак у світі починають використовувати і інший вид палива — водень. Він екологічний і, до того ж, є найпоширенішим елементом в природі. Водень виготовляють з води, використовуючи електроенергію.

На водневі можуть працювати автомобілі, яхти, літаки; його можна використовувати замість природного газу у промисловості та опалювати житло; можна виробляти з нього електроенергію та використовувати як акумулятор великої потужності.

Про перспективи нового виду енергії говорить те, що для нього навіть придумали спеціальний термін — воднева економіка.

Новини

Більше новинМеньше новин

Публікації

Водень ближче до людей. В Україні два села перейдуть на опалення воднем

Традиційно на урочистостях з нагоди під'єднання нового населеного пункту до газопроводу смажать яєчню. За два роки мешканці двох населених пунктів зможуть приготувати сніданок на газо-водневій суміші. У 2023 році такий проєкт уперше в Україні розпочне "Регіональна газова компанія". До цього часу триватиме серія експериментів з воднем, яка почалася на п'ятьох полігонах у 2020 році.

Водень для себе і Європи: чи стане Україна новою "житницею"

Скільки "зеленого" водню Україна може виробляти і транспортувати в ЄС у найближче десятиліття.

Коли настане ера водню, ми будемо до неї готові

Олег Никоноров про перші результати експериментів з воднем у газових мережах та плани на майбутнє.

Станіслав Казда: Ми запланували понад 150 експериментів з воднем на найближчі два роки

Навіщо в Україні проводять експерименти з воднем, наскільки придатними для його транспортування є газотранспортні мережі та чи зможуть українці через десять років готувати яєчню на "зеленому" екологічному газові.

На крок ближче до водню в газових мережах

Під час Газового форуму в Києві обговорили результати перших експериментів з воднем у газорозподільних мережах середнього та низького тиску, а також окреслили перспективи використання водню та його сумішей.

Водень у трубі: як замість природного газу транспортувати синтетичний

Європа робить ставку на водень, будуючи амбітні плани щодо його виробництва і транспортування. Тим часом в Україні провели перший експеримент щодо поведінки водню в газових мережах.

Шкідливо і дорого: Європа відмовляється від вугілля

Розвинені країни відмовляються від вугілля не лише через екологічні, а насамперед через економічні причини. У 2019 обсяг генерації електроенергії у світі на вугільних електростанціях зменшився на 3%. Ця цифра стала рекордною за останні 30 років. З 2015 року будівництво нових вугільних електростанцій загалом скоротилося на 84%. Натомість на перший план вийшла вітрова та сонячна енергетика.

Водень як вихід з економічної та кліматичної кризи

Плани ЄС щодо розвитку водневої галузі до 2030 року та перспективи України у цій екосистемі

Водневі автомобілі VS електромобілі

Сьогодні уже ніхто не сперечається, що з часом автомобілі на відновлювальних джерелах енергії витіснять традиційні авто з двигунами внутрішнього згоряння. Питання лише у тому, чи людство зупиниться на електромобілях, чи це будуть машини на іншому паливі, наприклад, водні. Викладач інженерної хімії пояснює, чому, на його думку, водневі автомобілі не зможуть обігнати у розвитку електромобілі.

Чому Україна має стимулювати розвиток водню

Зараз багато говорять про те, що ера вуглеводнів добігає кінця. І змінить її, цілком ймовірно, ера водню. І він дійсно має всі перспективи стати головним джерелом енергії на планеті. Чому воднева економіка є дуже перспективною, але жодна країна поки такої не має та чому Україні варто розвиватися в цьому напрямку — читайте у нашому спецпроєкті.

Топ-7 технологічних стартапів з використанням водню

Транспорт на водні, інноваційні способи добування цього екологічного виду пального і навіть їжа та алкоголь. ЕП зібрала найцікавіші водневі розробки, які з'явилися у світі за останні кілька років.

Паливо нової економіки. Чи може "зелений" водень замінити нафту, газ і вугілля

Багато вчених називають водень паливом 21 століття, адже він вирішує більшість проблем енергетичного сектору: не створює шкідливих викидів в атмосферу, у тому числі вуглекислого газу, та є відновлювальним видом енергії з необмеженими запасами.
Підпишіться на наші повідомлення!