СПЕЦПРОЄКТ

Green Deal UA

За підтримки Регіональної газової компанії

Про проєкт

Зелена енергетика зараз розвивається швидше, ніж будь-коли раніше. І не лише тому, що це екологічно й потрібно рятувати планету, а насамперед тому, що це шлях до енергетичної незалежності країн.

Для нас уже звичними стали енергія сонця, вітру, різні види біопалива тощо. Хоча їх частка у загальній генерації не така велика. Однак у світі починають використовувати і інший вид палива — водень. Він екологічний і, до того ж, є найпоширенішим елементом в природі. Водень виготовляють з води, використовуючи електроенергію.

На водневі можуть працювати автомобілі, яхти, літаки; його можна використовувати замість природного газу у промисловості та опалювати житло; можна виробляти з нього електроенергію та використовувати як акумулятор великої потужності.

Про перспективи нового виду енергії говорить те, що для нього навіть придумали спеціальний термін — воднева економіка.

Новини

Більше новинМеньше новин

Публікації

Альтернатива видобутку – виробництво газів. Перспективи біогазу та водню в Україні

Чи може Україна зменшити залежність від імпорту природного газу завдяки генерації біогазу та водню і як до цього підготувати споживачів?

Водень замість газу в мережах: Європа готова на 96%. Як справи в Україні?

Як швидко Україна рухається до того, щоб використовувати водень у мережах, що вже зроблено та скільки коштуватиме модернізація газотранспортної системи?

Українське обладнання для доставки водню: для ЄC чи для своїх

У вересні світовий лідер – Bureau Veritas – надав позитивну оцінку водневим випробуванням газорегулюючого обладнання виробництва RGC Production.

Біометан замість газу. Крок до енергетичної незалежності України

В Україні вперше готуються запустити біометан у газові мережі. Які перспективи розвитку галузі і чи виграють споживачі?

Бувай, газе, привіт, водню: коли Україна стане ключовим експортером водню на ринок ЄС

До 2030 року Україна може стати одним з ключових гравців на європейському ринку водню. Які зміни потрібні в газотранспортній та електричній інфраструктурах?

Навіщо Україні редизайн газових мереж і до чого тут водень?

Обсяг споживання природного газу за останні десятиліття зменшився в кілька разів. При цьому витрати на утримання мереж постійно зростають. Саме тому Україні потрібна не просто модернізація газової інфраструктури, а її оптимізація під реальні обсяги споживання газу та адаптація до транспортування нових енергоносіїв у майбутньому.

Український водень Дунаєм до ЄС. Як передові технології допоможуть Україні стати водневою країною

Цього року під час Олімпійських ігор у Токіо вперше в історії запалять факел, заправлений воднем. Така увага до водню пов'язана із значним прогресом у планах щодо застосування світовою спільнотою цього синтетичного газу як одного з екологічних енергоносіїв майбутнього.

Водень ближче до людей. В Україні два села перейдуть на опалення воднем

Традиційно на урочистостях з нагоди під'єднання нового населеного пункту до газопроводу смажать яєчню. За два роки мешканці двох населених пунктів зможуть приготувати сніданок на газо-водневій суміші. У 2023 році такий проєкт уперше в Україні розпочне "Регіональна газова компанія". До цього часу триватиме серія експериментів з воднем, яка почалася на п'ятьох полігонах у 2020 році.

Водень для себе і Європи: чи стане Україна новою "житницею"

Скільки "зеленого" водню Україна може виробляти і транспортувати в ЄС у найближче десятиліття.

Коли настане ера водню, ми будемо до неї готові

Олег Никоноров про перші результати експериментів з воднем у газових мережах та плани на майбутнє.

Станіслав Казда: Ми запланували понад 150 експериментів з воднем на найближчі два роки

Навіщо в Україні проводять експерименти з воднем, наскільки придатними для його транспортування є газотранспортні мережі та чи зможуть українці через десять років готувати яєчню на "зеленому" екологічному газові.

На крок ближче до водню в газових мережах

Під час Газового форуму в Києві обговорили результати перших експериментів з воднем у газорозподільних мережах середнього та низького тиску, а також окреслили перспективи використання водню та його сумішей.