СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
Австрія закрила останню ТЕЦ на вугіллі

Австрія закрила останню ТЕЦ на вугіллі

Четвер, 23 квітня 2020, 11:27 -

В Австрії вивели з експлуатації останню теплоелектроцентраль на кам'яному вугіллі. Електростанція на викопному паливі, що належить найбільшій в країні електроенергетичній компанії Verbund, буде переобладнана під використання газу, повідомляє renen

За 34 роки своєї служби теплоелектроцентраль виробила понад 30 млрд кВт*год електроенергії і 20 млрд кВт*год тепла.

"Закриття останньої електростанції, що працює на вугіллі, є історичним кроком: Австрія нарешті припиняє вугільну генерацію і робить ще один крок до поступового припинення використання викопного палива, — заявив австрійський міністр із захисту клімату Леонор Гевесслер. — Це також дає нам економічну незалежність: зараз ми витрачаємо 10 мільярдів євро на імпорт вугілля, нафти і газу".

Електростанцію переобладнають під використання природного газу і вона буде знаходитися в резерві.

Власник ТЕЦ, компанія VERBUND перетворить муніципалітет Меллах (Mellach), де розташована електростанція, в інноваційний центр. Тут вже встановлена ​​пілотна установка високотемпературного електролізу для виробництва зеленого водню. 

Крім того, також тестуються великомасштабні системи зберігання енергії на основі батарей. Буферне сховище можна буде використовувати, наприклад, для ультрашвидких зарядних станцій для електромобілів.

До 2030 року вся електроенергія, що споживається в Австрії, повинна буде вироблятися з відновлювальних джерел, а до 2040 року країна планує стати кліматично-нейтральною.

Наразі в Австрії близько 75% електроенергії виробляється ВДЕ, а найбільшим виробником електроенергії є гідроенергетика (понад 60%).

Підпишіться на наші повідомлення!