СПЕЦПРОЄКТ

Якісне регулювання

За підтримки компанії JTI

Про проєкт

Яка мета державного регулювання бізнесу? Коли закінчиться ера "законодавчого спаму"? Як довго бізнес працюватиме за радянськими нормами? Ці та інші питання – у спецпроєкті Економічної Правди "Якісне регулювання" за підтримки компанії JTI.

Основні принципи якісного регулювання полягають у тому, що регулювання має бути збалансованим, процес – прозорим, а кількість регуляторних актів – мінімальною. Мета проєкту – показати основні проблеми регуляторного процесу в Україні, розповісти про найкращі міжнародні практики та пояснити, чому важливо враховувати думку бізнесу та прораховувати наслідки запровадження нових ініціатив.

Регулювання трудових відносин по-новому: ФОПам починати хвилюватися?

Цьогоріч українському Кодексу законів про працю виповниться 50 років. Цей ювілей в уряді вирішили відзначити вдосконаленням трудового законодавства та його адаптацією до сучасних потреб.

Розлучення з "ГОСТами": як Україна впроваджує нову модель стандартизації

Україна відсвяткувала 29-ту річницю незалежності, але деякі виробники у своїх маркетингових стратегіях досі користуються принципом "у нас все за "ГОСТом". Щодо деяких груп споживачів це досі працює, хоча насправді "ГОСТи" або, правильніше, ДСТУ (державні стандарти технічних умов) в Україні скасовані.

Ризики інституційного хаосу: як трансформації міністерств та держорганів впливають на бізнес

За останній рік кілька великих міністерств пережили перебудову: їх спершу об'єднали, а потім роз'єднали або планують роз'єднати. Кожна нова політична команда переформатовує державні органи, перетасовує їхні функції, змінює структуру Кабінету міністрів.

Електронні сервіси: курс на прогрес

Хоча в цілому держава рухається в напрямку диджиталізації послуг, а часом навіть з хорошою швидкістю, не всі відомства в цьому русі рухаються в ногу.

По десять варіантів: чому народні депутати генерують так багато альтернативних законопроєктів

Верховна Рада нинішнього скликання почала роботу доволі продуктивно – в славнозвісному турборежимі було ухвалено багато давно очікуваних бізнесом і суспільством законів.

Всім добра за ваші гроші: одіозні законопроєкти від нардепів

Одна з 16 тисяч депутатських поправок до банківського законопроєкту №2571-д пропонує змінити його назву на "антиколомойський". Її вніс депутат від "Слуги народу" Дмитро Чорний.

Без правил: як Україна заповнює регулятивний вакуум

Останніми роками Україна добре просунулася у встановленні більш якісного регулювання в багатьох сферах. Однак що відбувається з новими товарами, для яких правила гри тільки починають з'являтися?

Регулювати не можна відпустити: до чого насправді призводить цінова дерегуляція

Більшість питань у площині регулювання навряд чи зацікавить пересічного громадянина. Це територія бізнесу, і на перший погляд здається, що ефект від зміни правил для різних ринків до кінцевого споживача навряд чи дійде. Тільки не тоді, коли мова йде про цінову (де)регуляцію. Ціни — це про кожного. І тут — починається.

Хто тут такий ризиковий: як інспектори відходять від принципу "чіпляємося за формальності"

Після будь-якої надзвичайної ситуації – чи то пожежі в готелі, чи то отруєння в ресторані – постає питання: куди дивилися інспектори? З іншого боку, бізнес постійно нарікає на тиск контролюючих органів.

В інтернеті краще: топ-5 онлайн-сервісів для ведення бізнесу

Останніми роками Україна перевела низку послуг для бізнесу в інтернет. Про такі послуги кажуть "не виходячи з дому", хоча насправді скористатися ними можна і в ресторані, і в готелі у відпустці, і навіть в дорозі. Усюди, де є доступ до інтернету.

За лаштунками бізнес-форумів: як насправді відбуваються публічні консультації влади та бізнесу

Останніми роками відкритість і якість публічних консультацій при ухваленні регуляційних рішень значно зросли. Це визнають всі учасники процесу. Однак є ще куди рости.

Коли Верховна Рада занадто продуктивна: топ-5 регуляторних "факапів"

Ми обрали кілька найгучніших законотворчих "факапів" за 2018 рік, аби показати, як відсіюються непотрібні регуляції у законодавчому полі.
Підпишіться на наші повідомлення!