СПЕЦПРОЕКТ

Якісне регулювання

За підтримки компанії JTI

Про проект

Яка мета державного регулювання бізнесу? Коли закінчиться ера "законодавчого спаму"? Як довго бізнес працюватиме за радянськими нормами? Ці та інші питання – у спецпроекті Економічної Правди "Якісне регулювання" за підтримки компанії JTI.

Основні принципи якісного регулювання полягають у тому, що регулювання має бути збалансованим, процес – прозорим, а кількість регуляторних актів – мінімальною. Мета проекту – показати основні проблеми регуляторного процесу в Україні, розповісти про найкращі міжнародні практики та пояснити, чому важливо враховувати думку бізнесу та прораховувати наслідки запровадження нових ініціатив.

В інтернеті краще: топ-5 онлайн-сервісів для ведення бізнесу

Останніми роками Україна перевела низку послуг для бізнесу в інтернет. Про такі послуги кажуть "не виходячи з дому", хоча насправді скористатися ними можна і в ресторані, і в готелі у відпустці, і навіть в дорозі. Усюди, де є доступ до інтернету.

За лаштунками бізнес-форумів: як насправді відбуваються публічні консультації влади та бізнесу

Останніми роками відкритість і якість публічних консультацій при ухваленні регуляційних рішень значно зросли. Це визнають всі учасники процесу. Однак є ще куди рости.

Коли Верховна Рада занадто продуктивна: топ-5 регуляторних "факапів"

Ми обрали кілька найгучніших законотворчих "факапів" за 2018 рік, аби показати, як відсіюються непотрібні регуляції у законодавчому полі.

Сім разів відміряй: як працюють запобіжники неякісного регулювання

Якщо чиновник пропонує бодай найменшу зміну правил для бізнесу — йому краще спершу замислитися, чи взагалі тут варто щось змінювати. Але це — в ідеалі.

Фактор публічності: як відкриті дані впливають на державні рішення

За останні кілька років для пересічного українця відкрилися терабайти додаткової інформації, про яку раніше годі було мріяти навіть журналістам-розслідувачам.

Правила для правил: як в Україні ухвалюють рішення для бізнесу

Бізнес просить реформ і прозорих правил гри, тобто зрозумілого регулювання. Для отримання швидких результатів урядовці оминають деякі "формальності". Те, що держава розуміє потреби підприємців, — добре, проте часто чиновники порушують європейські принципи, про які часто говорять, але не завжди їх дотримуються.

Працьовиті депутати, наляканий бізнес

В Україні передвиборний сезон. Законодавча сфера стає не лише інструментом регуляторного впливу, а й плацдармом для політичного піару. Як почуває себе в таких умовах бізнес?

"Гільйотина" для радянського законодавства: як працює дерегуляція

За останні кілька років саме слово "дерегуляція" затерлося до дір й набило оскому. Без нього не обходиться жодна промова політика, урядовця чи міжнародного експерта, де мова заходить про бізнес-клімат та інвестиції. І це зрозуміло, бо якісне регулювання – це встановлення правил гри.
Підпишіться на наші повідомлення!