СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
Одну з найбільших мереж для транспортування водню створять у Німеччині

Одну з найбільших мереж для транспортування водню створять у Німеччині

П'ятниця, 29 травня 2020, 14:09 -

У Німеччині до 2030 року планують створити мережу для транспортування водню довжиною 1200 км на базі газопроводу. План створення мережі представила Асоціація газотранспортних операторів Німеччини (FNB Gas — Vereinigung der Fernleitungsnetzbetreiber Gas e.V.), повідомляє energie.de.

 

Трубопровідна система під назвою "H2 Startnetz 2030" ("воднева стартова мережа"), зв'яже центри споживання у землях Північна Рейн-Вестфалія і Нижня Саксонія з конкретними проектами з виробництва "зеленого" водню у Північній Німеччині. План включає 31 проект. Крім того, передбачено транспортування водню і на південь країни.  Обсяг фінансування складе 660 млн євро.

"H2 Startnetz 2030 довжиною понад 1200 кілометрів — це перший крок на шляху від концепції до реалізації національної водневої мережі, — заявила директор FNB Gas Інга Пош. — У Німеччині це створить абсолютно нову енергетичну мережу на основі існуючої газової мережі, яка дозволить таким галузям промисловості, як сталеливарна або хімічна промисловість, стати кліматично нейтральними".

За інформацією FNB Gas, близько 1100 із запланованих 1200 кілометрів водневої транспортної системи будуть переобладнані з колишніх газопроводів, що перекачують природний газ, і тільки близько 100 км необхідно добудувати.

Проект H2 Startnetz розробили в рамках оновлення офіційного плану розвитку газових мереж (NEP) Німеччини на 2020-2030 роки.

У найближчі тижні німецький уряд має представити національну водневу стратегію, публікація якої була відкладена через спалах Covid-19. 

Підпишіться на наші повідомлення!