СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
Американські науковці розробили технологію безперервного вловлювання вуглекислого газу

Американські науковці розробили технологію безперервного вловлювання вуглекислого газу

Вівторок, 20 жовтня 2020, 14:23

Вчені Массачусетського технологічного інституту розробили технологію безперервного вловлювання вуглекислого газу з потоку відпрацьованих газів або навіть з повітря. Система споживає дуже мало електроенергії та дешева у виготовленні.

Про це повідомляє видання Рhys.org, яке займається популяризацією науки.

Ключовим компонентом є мембрана з електрохімічним підсиленням, виготовлена з анодованого оксиду алюмінію.

Мембрана має сотоподібну структуру, що складається з шестикутних отворів, які дозволяють молекулам газу надходити і виходити, коли вони перебувають у відкритому стані. 

Технологію можна застосовувати для видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних потоків та навіть з навколишнього середовища. Автори винаходу сконструювали прототип установки, щоб показати цей процес у дії.

У пристрої використовується окислювально-відновлювально-активний вуглецевий матеріал, укладений між двома мембранами.

Сорбент і затворні мембрани, занурені в органічний електроліт, тісно контактують між собою, забезпечуючи переміщення іонів цинку. Перемикаючи полярність напруги між мембранами, можна змусити іони цинку переміщатися з одного боку в інший. Іони блокують проходження вуглекислого газу, утворюючи металеву плівку.

Матеріал легко вбирає вуглекислий газ, поки не досягне піку потужності. Потім напругу можна перемкнути, щоб блокувати подачу і відкрити іншу сторону, де виділяється концентрований потік майже чистого вуглекислого газу.

Потенційно така система могла б зробити важливий внесок у обмеження викидів парникових газів в атмосферу. 

Підпишіться на наші повідомлення!