СПЕЦПРОЄКТ

Зелені інвестиції - заради знань

Про проєкт:

Українська молодь потребує високоякісної освіти та комфортних умов для навчання, а сектор вищої освіти – трансформації в напрямі енергоефективності й зеленої економіки. Завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та за підтримки Європейського Союзу Міністерство освіти і науки України розпочинає комплексну модернізацію інфраструктури закладів вищої освіти.

Зелені інвестиції — спецпроєкт "Економічної правди" спільно з Європейським інвестиційним банком. Він розповідає про проєкт "Вища освіта в Україні", який має на меті оновити навчальні будівлі та гуртожитки українських університетів. Інвестиції допоможуть суттєво знизити витрати на опалення та електроенергію, забезпечити комфортні умови для навчального процесу й проживання студентів і спрямувати заощаджені кошти на розвиток матеріально-технічної та дослідницької бази університетів-учасників. Окрім того, енергоефективні, екологічно відповідальні та стійкі до змін клімату університети сприятимуть переходу до зеленої економіки і сталого розвитку місцевих громад та країни загалом.

*Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) інвестує 120 млн євро у комплексну термомодернізацію українських університетів у межах проєкту "Вища освіта України", що є складовою спільної підтримки, яку ЄІБ та ЄС надають Україні у сфері енергоефективності. Ця сума включає грантове фінансування на суму 10 млн євро через Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Проєкт також співфінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на суму 30 млн євро. Загалом у двох етапах проєкту візьмуть участь 20 університетів.

На підтримку впровадження проєкту "Вища освіта України" Європейський Союз також надав 3,15 млн євро технічної допомоги, яка буде направлена на координацію проєкту на центральному рівні та проведення енергоаудитів, підготовку документації та закупівлі за міжнародними стандартами – на рівні університетів.

Операція "Термомодернізація": 150 університетських будівель оновлять завдяки європейському кредиту

Бюджетні та житлові будівлі в Україні споживають близько 40% усієї енергії – десь стільки ж, як уся промисловість. Це величезні обсяги, які будуть дедалі обтяжливішими для споживачів та держави.
Підпишіться на наші повідомлення!