СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
У Великобританії створять перший фонд інвестицій у водневу галузь

У Великобританії створять перший фонд інвестицій у водневу галузь

Четвер, 9 липня 2020, 18:34 -

У Великобританії планують до кінця цього року запустити перший інвестиційний фонд, орієнтований на водень, який матиме назву HydrogenOne Capital. Стартовий капітал фонду — 315 мільйонів доларів (250 мільйонів фунтів).

Про це повідомляє Reuters.

Водень вже давно вважається потенційним чистим паливом, оскільки при його використанні виділяється лише водяна пара.

Але він не зміг стати головним енергоносієм через історично високі витрати на виробництво, транспортування та зберігання.

Утім, зважаючи на те, що Європейський Союз зараз прагне просувати "зелений" водень, щоб досягти чистої нульової емісії, цей сектор, як очікується, залучить сотні мільярдів доларів інвестицій у найближчі десятиліття.

"Ми розмовляли з багатьма людьми на ринку, які цікавляться цією темою, але нам важко отримати інвестиції, тому наша ідея  зробити дуже цілеспрямовану команду, яка буде присвячена цьому", —  зазначив співзасновник фонду Дж. Дж. Трайнор. 

За його словами, фонд базується в Лондоні, і буде першим у світі інвестиційним фондом, що займається воднем.

Аналітики Barclays очікують, що попит на водень до 2050 року зросте у вісім разів до 575 мільйонів тонн на рік на ринку вартістю понад 1 трлн дол.

Акції компаній, орієнтованих на водень, такі як Bloom Energy (BE.N) та Ceres Power (CWR.L), зросли, коли збільшився інтерес до цього сектора, а уряди і великі енергетичні та промислові компанії прискорюють плани інвестицій у водень.

Більшість водню, який отримують сьогодні, називають "сірим", оскільки він виробляється з природного газу та в процесі створює викиди вуглецю. 

Новий фонд надаватиме пріоритет інвестиціям у "зелений" водень, який виробляється шляхом електролізу з використанням відновлюваних джерел енергії, таких як вітер, сонячна енергія та гідрогенерація.

Однак він буде враховувати інвестиції в сірий та "блакитний" водень, що виробляється з природного газу, але з уловлюванням викидів вуглецю, оскільки економіки переходять до більш чистого палива.

Зазначимо, що 8 липня Єврокомісія презентувала стратегію розвитку кліматично-нейтральної економіки. Згідно із документом, до 2030 року в ЄС планують побудувати 40 ГВт потужностей для отримання "зеленого" водню.

Підпишіться на наші повідомлення!