СПЕЦПРОЄКТ

Ні контрабанді

За підтримки компанії JTI

Про проєкт

З серії публікацій ви дізнаєтесь:

  • Чому росте рівень контрабанди, які її масштаби та якої шкоди вона завдає економіці та бізнесу
  • Що треба робити, аби зменшити контрабанду
  • Як легальні тютюнові компанії та урядові організації протидіять контрабанді
  • Як з контрабандою боряться у Європі та світі

Боротьба з товарною контрабандою: який шлях обере Україна

Ідея повернення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів витає у вищих ешелонах влади давно. Врешті у квітні 2021 року вона викристалізувалася в законопроєкт №5420, який пропонує дещо більше, ніж просто криміналізацію товарної контрабанди. Він навіть пройшов перше читання та отримав багато критики від бізнесу. Що ж далі?

Тютюн у тіні: чому рекордно зросла нелегальна торгівля сигаретами

Торгівля нелегальними сигаретами в Україні знову побила рекорд. Дослідження "Kantar Україна" за травень 2021 року демонструє зростання частки тіньового ринку до 15,9%.

Повернення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизної продукції – важлива складова боротьби з тіньовою економікою

Частка нелегальних сигарет на тютюновому ринку України з початку року збільшилася. Проблема – у відсутності координації роботи Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Державної податкової служби та Нацполіції. Важливою складовою боротьби з "тінню" є і повернення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизної продукції.

На часі: чому зростає актуальність боротьби з контрабандою

Тема контрабанди товарів не раз ставала ключовою на засіданнях Ради національної безпеки і оборони. Митники постійно звітують про фіксацію спроб "протягнути" через кордон незадекларовані товари, а сама ця тема давно вийшла на найвищий державний рівень. Чому ж зростає актуальність боротьби з товарною контрабандою? І чи варто очікувати, що градус напруження щодо цієї теми все-таки спаде?

Данило Гетманцев: Мушу констатувати провал боротьби з тіньовим ринком підакцизних товарів

Хоча боротьба з підакцизною контрабандою стала мантрою для багатьох політиків, дослідження фіксують зростання частки нелегального ринку підакцизних товарів, зокрема, тютюнових виробів.

Рада хоче криміналізувати товарну контрабанду: що пропонується і як це може працювати

Контрабанда не раз уже була темою засідань Ради національної безпеки та оборони. Вихід цієї проблеми на такий високий рівень у владних кабінетах пояснюють масштабом проблеми.

Сигаретки не буде? Як торгують нелегальним тютюном та звідки він береться

Торгівлю сигаретами, з яких не сплачені податки, називають нелегальним обігом тютюнових виробів. Цей обіг останнім часом зростає. Дислокується він на ринках, у кіосках та в онлайні. У кожного під будинком є кіоск або маленький магазинчик, де можна купити сигарети тільки за готівку без акцизної марки або з маркою сумнівної якості. Усе це складається у велику цифру – 4,7 млрд грн. Саме стільки податків міг би отримати торік держбюджет, але не отримав.

Голова ДФС: Цього року ми вилучили контрафактних сигарет на 94% більше, ніж минулого

За вісім місяців 2020 року Державна фіскальна служба вилучила 10,7 млн пачок контрабандних та контрафактних цигарок та 164 тонни тютюну. Отже, щонайменше 477 млн грн податків могли потрапити в бюджет, але пройшли повз, каже очільник ДФС Сергій Солодченко. Як ДФС бореться з контрабандою та контрафактом цигарок і що необхідно, аби робити це більш ефективно?

Контрабанда з високою маржею: який вплив на неї матиме кримінальне покарання

Посилену боротьбу з контрабандою обіцяє кожен уряд, особливо в перші місяці своєї роботи. Спершу її обіцяють побороти, потім – посилити боротьбу, а зрештою, як правило, звертаються до легального бізнесу або громадськості з проханням допомогти боротися. Зрештою, приходить новий уряд – і все повторюється.

Контрабанда сигарет: розмах, наслідки, уроки сусідніх країн та план боротьби

Основний товар, який нелегально перетинає кордон, — це сигарети. З року в рік доля контрабандних сигарет на ринку України постійно зростає. І якщо у 2017 році рівень нелегальних сигарет складав 2,3%, то у 2019 році від досяг позначки 6,6%.