СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
У липні на 4 тестових полігонах в Україні розпочнуть експерименти з воднем

У липні на 4 тестових полігонах в Україні розпочнуть експерименти з воднем

П'ятниця, 5 червня 2020, 17:55 -

У другій половині цього року на 4 полігонах розпочнуть експерименти щодо можливості транспортування газо-водневої суміші та чистого водню у газорозподільній мережі.

Про це під час тематичної онлайн-конференції Energy Meetings Online заявив директор зі стратегічного розвитку компанії РГК Станіслав Казда.

"Ми готуємося до того, щоб запустити воднево-газову суміш у мережу наших полігонів. На сьогодні, не зважаючи на коронавірус, ми на останньому етапі оптимізації і апгрейду наших тестових майданчиків в 4 облгазах. Якщо все буде добре, то ми будемо готуватися орієнтовно в кінці червня чи на початку липня запустити воднево-газову суміш у мережу", — зазначив Казда.

За його словами, у другій половині цього року на полігонах почнуть проводити експерименти із воднем. 

Спочатку це будуть статичні експерименти, під час яких досліджуватимуть поведінку газо-водневої суміші і чистого водню в газорозподільній системі, визначатимуть, як водень реагує на різні матеріали труб та як впливає на роботу газорозподільного обладнання. До кінцевих споживачів водень надходити не буде.

"Ми будемо вивчати вплив суміші і чистого водню на різні види матеріалів, як наші мережі зможуть витримати абсолютну та умовну герметичність при використанні водню. Основна ціль — зрозуміти, які заходи потрібно провести з мережами, щоб ми взагалі могли говорити про введення водню в газорозподільну мережу", — підкреслив Станіслав Казда.

Другий етап — динамічні експерименти. На цьому етапі досліджуватимуть використання водню в побуті, спалюючи його на різних пристроях, що працюють на газу.

Для першого типу експериментів використовуватимуть водень із балонів. Однак для динамічних експериментів потрібен значно більший обсяг водню.

Тому наступного року на одному з полігонів побудують установку для закачування водню безпосередньо в газорозподільну мережу.

Підпишіться на наші повідомлення!