СПЕЦПРОЄКТ

Ідеї, які змінюють міста

За підтримки Міжнародного саміту мерів

Про проект

Видання "Українська правда" разом з Міжнародним самітом мерів розпочинають спеціальний проект "Ідеї, які змінюють міста". Мета проекту – продемонструвати напрацьовані ефективні моделі рішень на локальному рівні задля підвищення якості життя в ключових сферах, таких як транспорт, енергоефективність, комунальна інфраструктура, сміття та ін. Основний фокус не на конкретних особистостях чи управлінцях, а на рішеннях, які дають розвиток для громади. Практичною цінністю проекту буде подальше масштабування рішень в інших українських містах на основі досвіду, здобутого в українських реаліях.

Сортувати сміття, щоб не потонути в ньому

В Україні на звалища потрапляє майже 95% відходів і лише маленька частка спалюється чи йде на вторинну переробку. У той час як в деяких країнах Європи цей показник рівно протилежний. Більше того, Данія, наприклад, переробляє не тільки своє сміття, а й закуповує його в сусідніх країнах.

Покажи кишені: як місто формує бюджет після фінансової децентралізації

У 2015 році села і міста отримали нові повноваження, фінансові можливості і пакет обов'язків. Разом з тим – шанси на нове життя. Верховна Рада прийняла законодавчі зміни – так звану бюджетну децентралізацію. Як змінилася економіка невеликих міст після цього, ми прослідкували на прикладі Вознесенська, що на Миколаївщині.

Пити воду з-під крану: українська реальність

Мешканці фінської столиці Хельсінкі без побоювань можуть пити воду з-під крана. Її беруть із місцевого озера, обробляють на очисних спорудах сульфатом заліза, який знищує органіку, та пропускають через піщаний фільтр. Згодом дезінфікують озоном та вуглекислим газом і зрештою знезаражують активованим вугіллям та ультрафіолетом.

Транспортна еволюція Житомира

Житомир — одне з небагатьох міст, де місцева влада намагається бути в тренді сучасних технологій. Команда молодих людей, які раніше були громадськими активістами, прийшла до влади й одним з головних напрямків роботи обрала реформування транспортної системи.

Тепле місто Жовква

Як Жовква стає енергоефективним містом та поступово відмовляється від газу