СПЕЦПРОЄКТ

Громади та війна

за підтримки УАРОР

Про проєкт:

"Громади та війна" спеціальний проєкт Координаційного центру сприяння національному спротиву Української асоціації районних і обласних рад.

Радник Асоціації міст України (АМУ), Іван Фурсенко, координуючи зусилля з підтримки об’єднаних територіальних громад під час війни, розповідає історії ОТГ, які стали жертвами злочинів російської армії проти людства, знаходяться в окупації зараз або бережуть наш тил.

Лідери місцевого самоврядування повинні обов’язково дбати про своїх людей під окупацією

Ірина Постнікова, голова Чугуївської районної ради, розповідає про те, як тримає зв'язок з п’ятьома окупованими громадами свого району, про звернення лідерів місцевого самоврядування до голови військової адміністрації Харківської області та про потворне обличчя війни.

Прірву між рівнем життя в українських громадах і в самопроголошених республіках чи у країні окупантів ворогові не подолати ніколи

Вони відстали на 50 років, і кожен день війни проти України відкидає їх на віки назад.

Зі 155 днів війни росія масовано обстрілює мирних жителів громад Миколаївської області 134 дні

В новинах з передової ми, наче, звикли щоранку читати про нічний обстріл Миколаєва. Але не можна до цього "звикати".

Правда про життя під російською окупацією

Розповідає Олена Здор, голова Василівської районної ради у Запорізькій області, 90% території якої окуповано. Василівський район об’єднує 106 населених пунктів, 11 територіальних громад: з них: 4 - міські, 5 - сільські, 2 - селищні. На території району проживало майже 188 тис населення, що складає 11% від загальної чисельності населення Запорізької області.

Злочини російської армії у тимчасово окупованих українських громадах чинилися за наказом командування, в цьому немає жодних сумнівів

Олена Швидка, голова Іванівської громади у Чернігівській області, розповідає про злочини російської армії проти людства протягом 25 днів окупації. Іванівська громада об’єднує 17 сіл, кількість мешканців громади до повномасштабного вторгнення росії складала 7027 людей.