СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
Для ЄС «зелена угода» стане основою для відновлення після пандемії коронавірусу

Для ЄС «зелена угода» стане основою для відновлення після пандемії коронавірусу

П'ятниця, 17 квітня 2020, 13:59 -

"Зелена угода" здатна стимулювати економіку і створити робочі місця у Євросоюзі після епідемії Covid-19.

Про це йдеться у відкритому листі, який опублікували міністри екології та охорони навколишнього середовища тринадцяти європейських країн, включаючи Францію, Німеччину, Італію та Іспанію, повідомляє Сlimatechangenews.

"Хоча зараз основна увага урядів приділяється боротьбі з пандемією та її безпосередніми наслідками, необхідно вже сьогодні готувати плани відновлення, беручи до уваги кліматичну і екологічну кризу, боротьба з якими повинна залишитися у центрі політичного порядку денного, — йдеться у заяві. — Ми не можемо дозволити собі регрес, який може мати згубні наслідки для клімату, біорізноманіття та навколишнього середовища, а також для здоров'я людей та європейської економіки".

Міністри схвалюють пропозицію Європейської Комісії почати роботу над всеосяжним планом відновлення, що включає "зелений перехід" і цифрову трансформацію, та закликають використовувати європейську "зелену угоду" у якості основи для цієї роботи.

"Зелена угода" являє собою нову стратегію зростання для ЄС, яка здатна забезпечити подвійну вигоду від стимулювання економіки і створення робочих місць, прискорюючи при цьому зелений перехід економічно ефективним способом, наголошується у листі.

Міністри закликали до кінця року збільшити кліматичну мету ЄС на 2030 рік, дотримуючись графіку Паризької угоди і надихати інших глобальних гравців також підняти свої цілі. 

"Вітаємо плани комісії представити до вересня 2020 року план з підвищення кліматичних цілей ЄС 2030 року про скорочення викидів парникових газів до 2030 року на 50-55% порівняно з 1990 роком, —  зазначається у листі. — Невідкладні заходи щодо захисту та збереження біорізноманіття повинні стати ключовим елементом нашої реакції на глобальну кризу у галузі охорони здоров'я та навколишнього середовища та головним аспектом забезпечення довгострокового виживання та благополуччя наших країн".

Раніше глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), Фатіх Біроль, зазначав, що інвестиції у відновлювані джерела енергії повинні стати "центральною частиною" планів всіх національних урядів щодо виходу з економічної кризи, викликаної нинішньою "глобальною пандемією".

Підпишіться на наші повідомлення!