СПЕЦПРОЄКТ "Green Deal UA"
За підтримки Регіональної газової компанії
Україна може отримати до 20 млрд євро інвестицій у виробництво водню

Україна може отримати до 20 млрд євро інвестицій у виробництво водню

Субота, 21 листопада 2020, 16:36

У Водневій стратегії ЄС зазначається, що в Україні є потенціал для встановлення 10 ГВт потужностей з виробництва "зеленого" водню. Це дозволяє залучити у розвиток галузі до 20 млрд євро.

Про це, як повідомляє Kosatka.media, розповів під час круглого столу "Воднева економіка: Дорожня карта" виконавчий директор Державного агентства UkraineInvest Олексій Іванченко. 

"Україна має другий у Європі потенціал відновлюваної енергетики: Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька області здатні забезпечити половину потреб країн Євросоюзу в електроенергії, — зазначив він. — Наша газотранспортна мережа придатна для транспортування газової суміші з вмістом до 25% водню, а це 16 млн кубометрів водню зараз і ще 10 – протягом чотирьох років".

За оцінками експертів, Україна на сьогоднішній день має другий в Європі потенціал відновлюваної енергетики. Чотири регіони півдня-Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька області – здатні забезпечити половину потреб країн Євросоюзу в енергії. 

За оцінками Єврокомісії загальна кількість інвестицій у водень до 2030 року складе €430 млрд. 

На виробництво водню планується витратити €220 млрд, з яких 160 будуть спрямовані на отримання водню завдяки електроенергії сонячних і вітрових електростанцій.

Наразі в Міненерго розглядають можливість будівництва першого заводу з виробництва водню в Україні. Його планують звести до кінця 2021 року.

Підпишіться на наші повідомлення!