СПЕЦПРОЄКТ

ГазПравда

За підтримки ФРНГ

 

Still alive: 6 років, як Україна більше не купує російський газ

25 листопада 2015 року "Газпром" востаннє перекрив Україні газ. Відтоді ми перестали купувати блакитне паливо у ненадійного постачальника та ворожого сусіда.

250 років досвіду: як українці нафту та газ видобували

Історія української нафтогазової промисловості цьогоріч відзначає ювілей. Перші вуглеводні на промисловому рівні почали видобувати на території нашої країни аж 250 років тому! Нафтогазова галузь України є однією з найдавніших у світі і колись займала перші місця за обсягами видобутку. Про історію та перспективи вітчизняної нафтогазової галузі розповідаємо у спецпроекті "Української правди" та Федерації роботодавців нафтогазової галузі.

Транзит газу як геополітична зброя: Росія не приховує загроз, які "Північний потік-2" принесе Європі

Після вибіркового застосування санкцій з боку США в російського трубопроводу "Північний потік-2" відкрилося "друге дихання". Росіяни відновили прокладання труб і обіцяють завершити будівництво вже найближчим часом.

Від видобувної компанії до національної енергетичної платформи: "Нафтогаз" представив стратегію до 2030 року

Днями "Нафтогаз" вийшов з новою стратегією, якою заявив, що прагне стати ефективною енергетичною платформою для споживачів.

Пропозиція, від якої… можна відмовитися: як ринок дозволив самостійно обирати постачальника та ціну газу

Минув перший місяць ринку газу для населення. Клієнти отримали право вибору. Якщо раніше єдину ціну газу їм "спускали згори" й на неї не впливала навіть зміна постачальника, то з серпня все в руках споживачів: різні компанії пропонують різні ціни та умови. Водночас сам газ подорожчав, а деяких постачальників підозрюють у порушенні прав споживачів і навіть монопольній змові. Підсумовуємо, що змінилося для споживачів і чи можна вважати старт реформи успішним.

Державний бізнес без політики: чи є "пігулка" від втручань чиновників

У державній власності перебуває понад пів сотні підприємств з грифом "стратегічні". За 30 років ці підприємства не виставляли на приватизацію. Найкращі з них демонструють: держава може бути добрим власником, але за умови, що вона діє як відповідальний акціонер і призначає керувати підприємствами професійних менеджерів, а не політиків.

LNG-експансія. Чи зможе Україна виграти від поширення скрапленого газу в світі?

Хоч Україна поки що й не має власного LNG-терміналу, проте може суттєво виграти від експансії скрапленого газу на європейський ринок. Західні трейдери можуть закачувати його в вітчизняні підземні сховища.

Справа – "труба"

Попри, здавалося б, відсутність економічної логіки Росія вперто намагається завершити одіозний "Північний потік 2". Ризикуючи потрапити під санкції США, "Газпром" направив у Балтійське море власні трубоукладальні судна. Про їх реальну спроможність завершити будівництво достовірної інформації немає. Проте зрозуміло одне: Росія не зупиниться ні перед чим, аби добудувати газогін, який називають "особистим проєктом Путіна".

Фактор кризи: як врятувати нафтогазову галузь

Вплив COVID-19 та карантину на світову економіку та енергетику вражаючий. Увесь світ буквально став на паузу.

Ціна газу: від регульованої – до ринкової

Як змінюється вартість газу і чого чекати далі?

10 фактів про видобуток українського газу

Підбірка важливих фактів про український газ, які повинен знати кожен.

Про проєкт ГАЗПРАВДА

Питання енергетичної незалежності України за останні 5 років стало як ніколи гострим. Забезпечення вуглеводнями власних потреб є вкрай важливим для економічної стабільності країни. Сьогодні існує чимало різних викликів, з якими стикається вітчизняна газова галузь та багато складних тем, які потребують пояснень.

"Економічна правда" спільно з Всеукраїнським галузевим об’єднанням "Федерація роботодавців нафтогазової галузі" розпочинає публікацію циклу матеріалів, які мають допомогти зрозуміти, що відбувається з українським газом. Ми говоритимемо про особливості видобутку, торгівлі та транспортування газу, про реформування ринку та нові можливості для його учасників і споживачів, про співпрацю зі світовими лідерами нафтогазової галузі, вплив на економіку країни та розвиток її бізнес-потенціалу в світі.