Процес поділу "Укрнафти" можуть запустити 17 лютого

Середа, 16 лютого 2022, 11:35 -
 
фото: укрнафта

На 17 лютого призначені позачергові збори АТ "Укрнафта", на яких можуть затвердити план розподілу компанії між "Нафтогазом" та групою "Приват" Ігоря Коломойського.

Про це йдеться у порядку денному зборів.

Відповідно до документа, частину майна "Укрнафти" планують передати до статутного капіталу новоствореної компанії "Нафто-Актив", єдиним акціонером якої буде сама "Укрнафта".

Потім кіпрські компанії, пов'язані з Коломойським, Палицею та Боголюбовим, викуплять частки "Нафто-Актив".

Реклама:

34% піде Littop Enterprises Limited, ще 34% - Bridgemont Ventures Limited і 32% - Bordo Management Limited.

Водночас "Укрнафта" протягом року викупить свої акції у міноритарних акціонерів й анулює їх.

Нагадуємо:

ПАТ "Укрнафта" оголосило про проведення позачергових зборів акціонерів компанії 17 лютого 2022 року.

Засідання акціонерів "Укрнафти" 23 грудня 2021 року не відбулося – на ньому могли розглянути питання розділення активів.

Це не вперше, коли збори не відбуваються. Через відсутність кворуму за відсутності "Нафтогазу" та "Привату" збори скасували 30 листопада.

Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення щодо розділення Укрнафти не ухвалено, проте без цього є ймовірність програшу "Нафтогазу" у справі проти "Укрнафти" щодо стягнення 9 млрд кубів газу.

Видання "Дзеркало тижня" повідомило, що уряд планував до кінця 2021 року розділити компанію "Укрнафта" на "газову" та "нафтову" частини. 

За таким планом "Нафтогазу" відійдуть три чверті видобутку газу та до 40% нафти. Та, зазначає видання, у такому разі переробляти нафту НАКу буде ніде, окрім як на Кременчуцькому НПЗ Коломойського.

На початку 2021 року "Нафтогаз України" розпочав перемовини з міноритарними акціонерами ПАТ "Укрнафти" щодо розділення активів компанії. Без розділення, зокрема, "Нафтогаз" не зможе вийти на IPO.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: