Фінанси

Податковий компроміс: і хочеться, і колеться
За законом державні підприємства можуть скористатися податковою новацією. Однак реалії такі, що не можуть. Для керівників ДП застосування податкового компромісу рівноцінне рішенню добровільно сісти за ґрати. (Рос.)
Роман Насіров: "Акцизники" намагалися мене "прощупати"
Мене чомусь асоціюють з "Приватом". Преса вже публікувала списки "групи Коломойського", ґрунтуючись на голосуванні за закон про акціонерні товариства. Я проголосував "за". Висновок робіть самі. (Рос.)
Донецьк і Луганськ: без розпису і бюджету
Говорити про бюджетний процес проблематично. Поки місто не буде звільнене або не буде ухвалено рішення про винесення міськради за межі окупованих територій, зайнятися бюджетним процесом не вийде. (Рос.)
Ліків вистачить не всім
Днями в Чернігові трапився неординарний випадок. Хворий на туберкульоз напав на лікаря обласного диспансеру з вимогою надати необхідні йому препарати. Проте ліки у протитуберкульозному диспансері відсутні через зрив тендера.
Затяжне падіння. Економічні антирекорди 2014 року
Стан української економіки неухильно погіршується, а прогнози міжнародних рейтингових агентств та фінансових організацій щоразу похмуріші. Панування олігархату в Україні збережене і навіть посилене. За темпами падіння Україна наздоганяє 1990 роки.
Ігор Уманський: Поки ми у кредитній програмі з МВФ, говорити про дефолт неможливо
Раніше як було? Мер отримав 100 грн доходу, а в нього витрати 80 грн. Всю різницю ми вилучали у держбюджет. Якщо йому не вистачало - бюджет доплачував. Не було мотивації ні скорочувати витрати, ні збільшувати доходи. Зараз же міста самі формують бюджети, не прив'язуючись до держбюджету. (Рос.)
Годинник судного дня
Фактично Україна уже в стані дефолту - ніхто не дає їй ринкові кредити вже два роки. Реструктуризація боргів не змінить її сприйняття кредиторами.
"Нью-Васюки". Реформи знову стартують. На папері
А ось і прихований мотив для написання плану розвитку "Нью-Васюків". Документ наскрізь пронизаний ідеєю залучення донорського фінансування. Воно потрібне для кожної реформи, і уряд невпинно про це нагадує. (Рос.)
Ігор Уманський: Ми на межі
Ми 23 роки заганяли економіку в прірву. Якщо це кардинально не міняти, країна стане банкрутом! Її не буде. Ми на межі: якщо і надалі використовувати радянські методи держуправління, можна буде закривати проект "Україна". (Рос.)
Кому Нацбанк видав 115 млрд рефінансування
Національний банк України 27 січня розсекретив інформацію про те, яким банкам, коли і на які суми видав рефінансування в 2014 році.
Іван Міклош: В Україні досі є джерела для збагачення олігархів
Необхідно приватизувати державні компанії та лібералізувати енергетичний ринок, що дозволить позбавити олігархів заробітку. Основне джерело їх доходів - різниця між цінами, які регулює держава, і ринковими цінами. (Рос.)
Давос-2015: Україна - не Греція
Яресько підкреслила, що Київ залишається хорошим позичальником попри розмови про дефолт. Вона зауважила, що необхідні країні 15 млрд дол допомоги - незначна сума порівняно з вливаннями в економіку Греції в час кризи.