Фінанси

Роздержавлення: що не з'їм, те понадкушую
Масштаб об'єктів, які приватизуються олігархами, настільки великий, що у них просто не вистачає грошей. Тому Ахметов, Фірташ, Янукович-молодший намагаються застовпити якомога більше держактивів на майбутнє, попередньо їх "видоївши". (Рос.)
Податківці вдруге напали на фондовий ринок
Виглядає нерозумно, коли податківці намагаються одним рішенням поставити з ніг на голову ринок з річним оборотом 2 трлн грн. Акциз в розмірі 3% від суми операції означає заборону позабіржових операцій. Тепер розрахунки перейдуть в офшори.
Азарова лякають новою "Лівелою"
Метою урядових маневрів з обмеження імпорту пального могло бути отримання політичних дивідендів. Особливо з огляду на те, що такий захід призвів би до негативних економічних наслідків, відповідати за які нікому не хочеться.
МВФ: все гірше, ніж ми думали
Фонд заявляє, що в найближчому майбутньому помітних покращень не буде. Причому навіть такий прогноз передбачає: Євросоюз якось триматиметься, а США зможуть уникнути фіскального обриву. (Рос.)
Монетарна політика та Велика рецесія
В умовах Великої рецесії Нацбанк діяв здебільшого ефективно, хоча при цьому були присутні ризики щодо негативного впливу на реальний сектор.
Парламент дозволив "розпилити" Фонд гарантування вкладів
За нашими даними, винахідником підвищення до 200 тисяч є Костянтин Кривенко. В минулому це банкір, який працював головою правління банку "Національний стандарт". Зараз цей банк перебуває у стані ліквідації. А сам Кривенко є одним з членів Нацкомісії з цінних паперів, і займається там наглядом. За неперевіреними даними, Кривенко є кумом голови НБУ Сергія Арбузова.
Олігархічний капіталізм: передумови розвалу
Олігархи, ваше майно втратить вартість, бо ви не спроможні його ефективно використовувати. Станьте на бік ринку, не лізьте в політику і спіть спокійно. Проте перед цим допоможіть змінити владу, яка змушує багатьох з вас іти в політику.
Чому страйкувала "Українська біржа"
"Біржа дуже хоче отримати доступ до системи електронних платежів Нацбанку, щоб витрачати ці гроші на "добові" кредити. А тут у них ці гроші відбирають. Тепер ними буде розпоряджатися НБУ. Ціна питання - сотня мільйонів".
Подорож з Києва в Овруч
Потім міністерство Колеснікова розповідало, що та дорога - для селян. Але ти йому не вір, бо там приватної охорони більше, ніж переодягнутих УДО-шників на Всесвітньому газетному конгресі.
У торговельних війнах в пригоді стане все?
Україна і Росія здатні використовувати весь арсенал "підручних" засобів для взаємного обмеження імпорту. Однак їхні торгові партнери можуть задуматися: а як Київ і Москва будуть себе поводити щодо товарів з інших країн? (Рос.)
Острови скарбів - 2. Чи встановлять олігархи рекорд
Ще 2011 року відомство Тігіпка пропонувало обкладати 12-процентним збором до Пенсійного фонду перерахування грошей в офшори. Проте Кіпр у цей перелік не потрапить, бо він уже в ЄС. Експерти назвали цю ініціативу цілковитим піаром.
У який банк покласти депозит?
Велика частина людей віднесе свої гроші туди ж, куди і всі. Деякі спокусяться на вищу ставку або випадкову рекламу. Представляємо рейтинг переваг вкладників банків. (Рос.)
Підпишіться на наші повідомлення!