Фінанси

Хто хоче контролювати "технічні" папери
Хто зацікавлений поставити під загрозу справжній фондовий ринок, щоб отримати контроль над операціями з оптимізації оподаткування?
Кінець фондового ринку
Ініціативи податківців можуть знищити механізм перерозподілу інвестиційних ресурсів в економіці. Фондові біржі перетворяться на звалище сумнівних паперів - клондайк для чиновників, які кластимуть 3% "акцизу" в свої кишені.
Чи стане Пенсійний фонд бездефіцитним
Підсумком пенсійної реформи уряду Азарова стане формування двох категорій одержувачів пенсій: 13 млн трудових пенсіонерів з пенсією 1 200 грн і мільйона спецпенсіонерів, які отримують 4-8,5 тис грн. В число останніх увійде і сам Азаров. (Рос.)
Гарантування вкладів: крок вперед?
Документ встановив мінімальний розмір гарантованої суми відшкодування вкладникам - 150 тис грн. За попереднім законом від 2001 року 150 тис грн були максимальним відшкодуванням.
Чи ефективні рентні платежі
Сьогодні 90% видобутого в Україні газу реалізується для потреб населення за заниженими цінами. Відповідно, вони є основними вигодонабувачами природної ренти. Перехід до ринкових цін для домогосподарств неминучий.
Нацбанк: як задушити власну економіку
Дійсно, населення та малий бізнес скуповують величезну кількість валюти. За дев'ять місяців цього року резерви НБУ тільки завдяки цьому фактору "схудли" на $6,3 млрд. Виходить, "гривневий голод" не допомагає від попиту на валюту. Зате поки в країні спостерігалася передвиборна лихоманка, банки посилено гралися з курсом. І він доходив в продажу до нової висоти - 8,3 грн/$ (рос.)
Через два тижні митницю переділять
Якщо Калєтніка знімуть з поста глави ДМС, зміниться вся керівна вертикаль, в тому числі на місцях. І вже до нових керівників регіональних митниць прийдуть "модні" з конкретною пропозицією: "Працюй з нами, он скільки у нас клієнтів". (Рос.)
Чи буде Арбузов фінансувати Каськіва
Чому Азаров і Арбузов просять за Каськіва? Прем'єр завжди був таємним противником нацпроектів. З моменту, коли у 2010 році Янукович благословив їх запуск, Азаров всіляко заважав роботі агентства. Він просто не давав йому грошей. (Рос.)
Валерій Геєць: І двох термінів Януковичу не вистачить для реформ
"Щоб повернути колишню модель, пенсійний поріг слід встановити на рівні 85 років. Я сказав про це своїй дружині. Вона відповіла: напевно, було би правильно, і не потрібен був би Пенсійний фонд. Яка була б економія!". (Рос.)
Роздержавлення: що не з'їм, те понадкушую
Масштаб об'єктів, які приватизуються олігархами, настільки великий, що у них просто не вистачає грошей. Тому Ахметов, Фірташ, Янукович-молодший намагаються застовпити якомога більше держактивів на майбутнє, попередньо їх "видоївши". (Рос.)
Податківці вдруге напали на фондовий ринок
Виглядає нерозумно, коли податківці намагаються одним рішенням поставити з ніг на голову ринок з річним оборотом 2 трлн грн. Акциз в розмірі 3% від суми операції означає заборону позабіржових операцій. Тепер розрахунки перейдуть в офшори.
Азарова лякають новою "Лівелою"
Метою урядових маневрів з обмеження імпорту пального могло бути отримання політичних дивідендів. Особливо з огляду на те, що такий захід призвів би до негативних економічних наслідків, відповідати за які нікому не хочеться.
Підпишіться на наші повідомлення!