"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Фінанси

Олександр Бондар: Почався процес перерозподілу власності між олігархами
Всі угоди, які здійснені без конкуренції покупців і фактично за стартовою ціною, потрібно переглянути в добровільно-примусовому порядку за допомогою прийняття окремого закону. Його мета - ліквідувати монополію олігархів у цілих секторах економіки. (Рос.)
Як отримати європейські інвестиції
Суть пропозиції полягає в тому, щоб кожна країна Євросоюзу визначилася з сумою, на яку вона готова надати державні гарантії.
Горілку олією не зіпсуєш
У вас виникає великий ПДВ до сплати? Є вихід. Перестаньте платити, не пояснюючи причини. Або ще краще - почніть експорт соняшникової олії. (Рос.)
Хто отримає гроші МТСБУ
Пройшла Революція гідності, з Координаційної ради Моторного транспортного страхового бюро вигнали депутатів від Партії регіонів, але скандали навколо цієї організації не припинилися. (Рос.)
Податки знову поміняють
Податковий кодекс чекає чергова хвиля змін. Допущені Кабміном помилки спричиняють проблеми з адмініструванням нових податків. У зоні особливої уваги - податок з роздрібного обороту і податок на нерухомість. (Рос.)
Субсидії для середнього класу
Влада обіцяє видавати субсидії усім нужденним, включаючи власників паїв і двох квартир. Безробітні та підприємці теж у грі. Основний критерій - дохід сім'ї. Зіпсувати картину можуть "конверти" і ЖЕКи. (Рос.)
Власник "Дельта банку" Микола Лагун: Я впирався, скільки міг
Питання не закрите. З адміністрації можуть бути різні виходи: націоналізація, купівля банку новим інвестором, передавання активів-пасивів перехідному або іншому банку. Проте я вважаю, що з точки зору системності банку найкращий варіант для нього - націоналізація. Якщо цього не станеться - ок, так вирішила держава. (Рос.)
Як Cargill вивів з "Дельта Банку" $100 млн
5 лютого в Києві були підписані 9 договорів відступлення права вимоги. Всі вони відбувалися без участі "Дельти". Але всі вони стосувалися виведення кредитів з банку, що невдовзі отримає тимчасову адміністрацію.
Яресько шукає шлях до серця інвестора
Після отримання траншу МВФ у Мінфіні почався вкрай цікавий процес реструктуризації держборгу. Його старт позначився двома подіями: кадровими перестановками у відомстві і переговорами з інвесторами. (Рос.)
Як стабілізувати валютний ринок
Тимчасові адміністративні заходи до отримання траншу МВФ допомагають стримати некеровану девальвацію. Однак для стабілізації ситуації на валютному ринку цього мало.
Сто днів "камікадзе"
Міністри проводили вибіркові реформи і керувалися явно не інтересами бізнесу чи населення. Основний мотив - не зачепити ключові корупційні схеми, сісти на фінансові потоки і поповнити казну за рахунок винятково фіскальних заходів у податковій та бюджетній політиці. (Рос.)
Нова іпотечна криза
Український сценарій, ймовірно, буде ринковим: у держбюджеті порожньо, валютні резерви вичерпано, надскладна економічна ситуація і тиск зовнішніх кредиторів не дозволять займатися "соціалізмом".