Електрокари, посилки, надра, ліс і екологія: Рада ухвалила податкові зміни до бюджету

П'ятниця, 23 листопада 2018, 13:40
 
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
фото 112 канал 

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект "бюджетного пакету" з податковими змінами.

Відповідний законопроект №9260 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" підтримало 236 народних депутатів.

Перед самим ухваленням документ розглядався за закритими дверями в податковому комітеті Верховної Ради близько шести годин.  У залі документ також викликав багато запитань і був проголосований лише після ряду спроб. 

Основні зміни зконопроекту наступні.

Реклама:

По-перше, на чотири будуть продовжений пільговий режим ввезення електрокарів. Так, до кінця 2022 року буде продовжена норма, яка звільняє ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених лише електродвигунами, від сплати ПДВ.

Натомість, акциз буде розраховуватися відповідно до так званого закону "про євробляхи" №8487, який спрощує ввезення імпортних авто в Україну.

Дія відповідної норми повинна була закінчитися 31 грудня 2018 року.

По-друге, з 1 липня 2019 року зростуть ставки акцизного податку на тютюнові вироби ще на 9%. 

Перед цим, з 1 січня 2019 року, акцизний податок для тютюнових компаній повинен зрости на 20% — відповідно до раніше внесених у Податковий кодекс змін.  

По-третє, так само з 1 липня 2019 року будуть оподатковуватися посилки українців вартістю понад 100 євро. 

Зараз діють такі правила: громадянин України може без сплати податків отримати на своє ім'я необмежену кількість посилок митною вартістю до 150 євро кожна, а з 2019 року одна людина зможе отримувати не більше трьох посилок, які не будуть оподатковуватися.  

Також ухваленим законопроектом передбачається визнати податковими агентами операторів поштового зв'язку та експрес-перевізників.

Цей закон скасовує норми попереднього проекту "про три посилки", яким передбачалося встановити ліміт на неоподатковувані посилки до трьох на місяць.

По-четверте, збільшується ставка рентної плати за користування надрами. З 1 січня 2019 року розмір ставок рентної плати для видобування нафти та газвого конденсату збільшується на 2%.

За видобування покладів, які повністю чи частково залягають на глибині понад 5000 метрів — з 29 до 31%. Покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів — з 14 до 16%.

Також на 0,8% — до 8,8% — збільшується ставка рентної плати на видобування залізної руди.

По-п'яте, ставка рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшується на 50%.

По-шосте, з 1 січня 2019 року ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами підвищується з 0,41 гривень за тонну до 10 гривень за тонну.

Крім цього, передбачається поетапне підвищення ставки до рівня 30 гривень за тонну у 2023 році, тобто щорічне підвищення на 5 гривень за тонну. Ця норма наближає ставки до рівня, прийнятого у ЄС, зазначається у законопроекті.

По-сьоме, удосконалюється електронна система контролю за обігом палива з 1 липня 2019 року, що, як зазначають в Мінфіні, дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо.

В Мінфініі підрахували, що закон дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) у обсязі 6,3 млрд грн.

Нагадаємо, законопроект було ухвалено у першому читанні 8 листопада голосами 233 нардепів.

Читайте також Бюджет без гарантій. Що Верховна Рада ухвалила в першому читанні

Читайте такожЛіміт на посилки: на скільки подорожчає закордонний шопінг і коли чекати "22 євро"

Читайте також: Бюджетний вал. Податку на виведений капітал не буде, інші податки зростуть

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: