"Південний потік" є великою помилкою Москви - британський експерт

П'ятниця, 25 січня 2013, 16:14

Будівництво "Південного потоку" в обхід України почалося з церемонії, що була не чим іншим, як вихвалянням.

Про це в інтерв’ю "Українському тижню" розповів британський політолог Джеймс Шерр.

"Насправді просто з’єднали два шматки труб", - сказав він, наголосивши, що це сталося саме тоді, коли значно зменшилася потреба Європи в російському газі.

"Зріс видобуток нетрадиційого скрапленого (LNG) та шельфового газу в США, Великій Британії, Канаді. Виникла ситуація, коли Америка стала великим експортером скрапленого газу й вугілля. Отож, навіть якщо Південний потік добудують, це станеться саме тоді, коли Європа позбудеться тривалої залежності від російського газу", - відзначив Шерр.

"Завершиться проект чи ні, але він, на мій погляд, є для Москви, як і для західних партнерів, колосальною помилкою. Останні також постраждають, адже платитимуть більше, ніж мали б для забезпечення себе енергією, до того ж залежатимуть від зобов’язань, які виявляться геть непотрібними", - вважає британський експерт.

Шерр також зауважив, що міжнародна енергетична агенція дійшла висновку, що Росія до 2035 року має замінити 80% своїх продуктивних ресурсів, аби утримувати позицію, яку займає зараз.

Нагадаємо, 8 жовтня Росія запустила в експлуатацію другу чергу газопроводу "Північний потік" в обхід України.

Як повідомлялося, Financial Times написало, що "Північний потік" є символом провалу Росії.

Раніше прем`єр-міністр України Микола Азаров розкритикував Північний і Південний потоки.

"Аномальні морози показали, що ні "Північний потік", ні "Південний потік" не мають і в найближчому майбутньому не будуть мати надійних газосховищ, які могли б бути задіяні в період аномально низької температури повітря", - сказав Азаров.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!