Україна близька до розміщення євробондів — джерело

Четвер, 25 жовтня 2018, 15:45
 

Україна може завершити розміщення нових єврооблігацій вже 25 жовтня.

Про це повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело на ринку.

Згідно з попередньою пропозицією, оприлюдненою агентством Bloomberg, до розміщення пропонуються цінніше папери з терміном обігу до 1 лютого 2024 року і з терміном обігу до 1 листопада 2028 року.

Обсяги випусків не уточнюються. Передбачається, що ставка купона за п'ятирічними паперами становитиме близько 9,25% річних, 10-річними - 10% річних.

У той же час, за даними джерела, розміщення цінних паперів ще не завершено. Остаточні параметри випусків, в тому числі прибутковість, будуть визначені до кінця дня.

Нагадаємо, Україна планує залучити через розміщення єврооблігацій від 1,2 мільярда до 2 мільярдів доларів.

Як повідомлялося раніше, українська делегація на чолі з в. о. міністра фінансів Оксаною Маркаровою приступила до проведення роуд-шоу випуску 10-річних єврооблігацій.

Міністерство фінансів планує направити частину коштів від розміщення нових єврооблігацій на викуп шестимісячних цінних паперів на 725 млн доларів, розміщених наприкінці серпня поточного року.

У вересні 2017 року Україна розмістила 15-річні єврооблігації на 3 млрд доларів з прибутковістю 7,375%. Організаторами були BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan.

Одночасно з розміщенням нового випуску Мінфін України викупив єврооблігації з погашенням в 2019 і 2020 роках на загальну суму 1,576 млрд доларів.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування, що завершується у березні 2019 року.

Очікується, що МВФ затвердить програму до кінця 2018 року за умови, що Україна виконає всі домовленості, у тому числі, прийняття Верховною Радою державного бюджету.

Як відомо, Міністерство фінансів в четвертому кварталі 2018 року має виплатити за державним боргом 96,6 млрд гривень. Згідно з графіком прогнозних боргових платежів Мінфіну, за внутрішнім боргом у жовтні-грудні він повинен заплатити 79,35 млрд гривень, за зовнішнім - 17,25 млрд гривень.

Мінфін після виплат 17 жовтня 501 мільйона доларів за раніше розміщеними валютними ОВДП на позаплановому аукціоні 18 жовтня зміг залучити рекордну для останнього часу суму - 241,76 мільйона доларів під 7% річних.

Кредити від МВФ надаються під 1,5-2,5% річних і відкривають доступ до отримання іншого офіційного фінансування від Єврокомісії та Світового банку.

Читайте також: Заплати, якщо зможеш: скільки Україна повинна повернути до 2045 року

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"