Маркарова підтвердила, що Україна готується випустити євробонди

Вівторок, 23 жовтня 2018, 09:50
 

Українська делегація на чолі з в. о. міністра фінансів Оксаною Маркаровою приступає до проведення роуд-шоу випуску єврооблігацій.

Про це повідомила сама Маркарова на своїй сторінці в Facebook.

"Наша невелика TeamUkraine в складі Мінфін-МЕРТ-НБУ розділилася в Лондоні і Team A в меншому складі вилітає в Нью-Йорк. Попереду переліт і кілька дуже напружених робочих днів", - написала вона.

Маркарова уточнила, що делегацію в Лондоні очолить урядовий уповноважений з питань управління держборгом Юрій Буца.

Раніше ЗМІ повідомили, що Україна планує розмістити 10-річні єврооблігації номіновані в доларах.

Організаторами road show призначені BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

Україна зберігає плани здійснити в 2018 році зовнішні запозичення майже на 2 млрд доларів, які планувалися на першу половину цього року.

У вересні 2017 року Україна розмістила 15-річні єврооблігації на 3 млрд доларів з прибутковістю 7,375%. Організаторами були BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan.

Одночасно з розміщенням нового випуску Мінфін України викупив єврооблігації з погашенням в 2019 і 2020 роках на загальну суму 1,576 млрд доларів.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.

"Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) буде основою для економічної політики влади у 2019 році", - заявили у МВФ.

Очікується, що МВФ затвердить програму до кінця 2018 року за умови, що Україна виконає всі домовленості, у тому числі, прийняття Верховною Радою державного бюджету.

Як відомо, Міністерство фінансів в четвертому кварталі 2018 року має виплатити за державним боргом 96,6 млрд гривень. Згідно з графіком прогнозних боргових платежів Мінфіну, за внутрішнім боргом у жовтні-грудні він повинен заплатити 79,35 млрд гривень, за зовнішнім - 17,25 млрд гривень.

Мінфін після виплат 17 жовтня 501 мільйона доларів за раніше розміщеними валютними ОВДП на позаплановому аукціоні 18 жовтня зміг залучити рекордну для останнього часу суму - 241,76 мільйона доларів під 7% річних.

Кредити від МВФ надаються під 1,5-2,5% річних і відкривають доступ до отримання іншого офіційного фінансування від Єврокомісії та Світового банку.

Читайте також: Заплати, якщо зможеш: скільки Україна повинна повернути до 2045 року

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"