Експерт: найкраща відповідь Москві – висока якість українського продовольства

Вівторок, 10 січня 2012, 09:52

Заяви керівника Росспоживнагляду та головного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка про можливі проблеми з постачанням українського продовольства можуть бути елементом економічного тиску на Україну.

Таку думку висловив директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в інтерв'ю Deutsche Welle.

"Якщо пригадати історію торговельних відносин України з Росією, то російська санітарна служба часто відігравала певну самостійну роль в зовнішньо-економічній політиці Москви", – зауважив експерт.

Він вважає подібні заяви російського головного санітарного лікаря "одним із традиційних інструментів конкурентної боротьби між Росією та Україною".

Критикуючи запровадження Україною нового органу контролю за якістю продовольства на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, керівник Росспоживнагляду заявив, що це означає "визнання громадян України тваринами".

Однак голова Держветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк нагадав у своєму виступі на українському телебаченні, що уряд започаткував зміну існуючої системи на "модель продовольчого контролю за зразками Євросоюзу", і пояснив це почастішанням випадків отруєння та виявлення неякісних харчів.

Бісюк запевнив, що його відомство спроможне "в повному обсязі контролювати якість та безпеку продуктів харчування".

На думку Бураковського, наразі важко оцінити доцільність та успішність реформування системи контролю продовольства в Україні, оскільки "будь-яку систему безпеки слід розглядати з точки зору її ефективності".

Економіст назвав неважливим те, як буде називатися нова структура, а також кому вона буде підпорядкована.

"Проблема якості та безпеки харчів і сільськогосподарської сировини є актуальною і для України, і для Росії, і для європейських країн. Тому слід говорити про ефективність системи, а не ставити одну з країн у позицію винуватця і заявляти, що її система контролю якості харчів не спрацює", – сказав він.

Бураковський порадив українським урядовцям спокійно ставитися до інформаційних атак із Москви та погроз торговельними війнами.

На думку економіста, "найкращою відповіддю Росії буде висока якість українських продовольчих товарів, яка дозволить успішно конкурувати на російському та європейських ринках".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"