Суд знову захистив акції Коломойського в "Укртатнафті"

П'ятниця, 9 жовтня 2009, 21:53

Вищий господарський суд України підтвердив законність продажу 18,296% акцій ЗАТ "Укртатнафта" ТОВ "Корсан".

Про це сказав виконуючий обов'язки заступника голови правління "Укртатнафти" з правових питань Валерій Корнеляк, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Він також повідомив, що "Укртатнафта" близько двох тижнів тому оскаржила в арбітражному суді Татарстану дії судових виконавців при проведення аукціону з продажу 73,92% акцій компанії "Татнафтопром", добиваючись таким чином скасування його результатів.

За його словами, дата слухання цієї справи поки не призначена.

Господарський суд Полтавської області 3 вересня відмовив НАК "Нафтогаз України" в задоволенні її позову про визнання незаконності продажу 18,296% акцій ЗАТ "Укртатнафта" ТОВ "Корсан".

Як повідомлялося, "Нафтогаз" в позові вказував, що аукціон з продажу 18,296% акцій "Укртатнафти" 27 червня відбувся, не дивлячись на ухвалу Вищого господарського суду від 18 червня, якою припинялося рішення суду нижчої інстанції (господарського суду Полтавської області) про обов'язок "Укртатнафти" реалізувати ці акції.

Проданий пакет акцій належав американській Seagroup International і швейцарської Amruz Trading, близьким до ВАТ "Татнєфть".

Українська сторона кілька років заперечувала правомірність передачі 18,296% акцій "Укртатнафти" цим компаніям, і 2008 року добилася відповідних судових рішень.

Потім, за позовом пов'язаної з групою "Приват" компанії "Корсан", суд зобов'язав "Укртатнафту" реалізувати зазначений пакет своїм акціонерам.

До аукціону була допущена лише одна компанія - "Корсан".

НАК "Нафтогаз України" повідомив про неможливість перерахувати задаток у розмірі 303,5 млн. грн., що передбачений умовами аукціону, а решта акціонерів, яким було направлено запрошення, відмовилися від участі.

При цьому в "Татнєфті" проведення аукціону назвали незаконним.

ТОВ "Корсан", на початку липня перерахувало "Укртатнафті" 2,1 млрд. грн. за придбані акції і збільшило свою частку в ЗАТ до 19,449%.

Співвласник групи "Приват" Ігор Коломойський наприкінці серпня заявив у пресі, що покупка акцій "Укртатнафти" була законною й не заперечується іншими акціонерами підприємства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!