Коломойський знову опустив "Нафтогаз"

П'ятниця, 4 вересня 2009, 09:55

Полтавський суд відмовив НАК "Нафтогаз України" в задоволенні її позову про визнання незаконності продажу 18,296% акцій ЗАТ "Укртатнафта" компанії "Корсан".

Про це повідомило інформоване джерело, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що спочатку суд призначив перше засідання у цій справі на 1 вересня, однак пізніше переніс його на два дні.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" в позові вказував, що аукціон з продажу 18,296% акцій "Укртатнафти" 27 червня відбувся, не дивлячись на ухвалу Вищого господарського суду від 18 червня, якою припинялося рішення суду нижчої інстанції (господарського суду Полтавської області) про обов'язок "Укртатнафти" реалізувати ці акції.

Проданий пакет акцій належав американській Seagroup International і швейцарської Amruz Trading, близьким до ВАТ "Татнєфть".

Українська сторона кілька років заперечувала правомірність передачі 18,296% акцій "Укртатнафти" цим компаніям, і 2008 року добилася відповідних судових рішень.

Потім, за позовом пов'язаної з групою "Приват" компанії "Корсан", суд зобов'язав "Укртатнафту" реалізувати зазначений пакет своїм акціонерам.

До аукціону була допущена лише одна компанія - "Корсан".

НАК "Нафтогаз України" повідомив про неможливість перерахувати задаток у розмірі 303,5 млн. грн., що передбачений умовами аукціону, а решта акціонерів, яким було направлено запрошення, відмовилися від участі.

При цьому в "Татнєфті" проведення аукціону назвали незаконним.

ТОВ "Корсан", на початку липня перерахувало "Укртатнафті" 2,1 млрд. грн. за придбані акції і збільшило свою частку в ЗАТ до 19,449%.

Співвласник групи "Приват" Ігор Коломойський наприкінці серпня заявив у пресі, що покупка акцій "Укртатнафти" була законною й не заперечується іншими акціонерами підприємства.Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!