Надбавки за інтенсивність та Land Cruiser: Мін’юст у 2019-2022 роках неефективно використав 3,5 млрд

П'ятниця, 10 листопада 2023, 14:33 -

Міністерство юстиції впродовж 2019-2022 років при використанні виділених на виконання повноважень 18,1 млрд грн допустило порушень та недоліків на 3,5 млрд гривень. 

Про це йдеться у Звіті про результати аудиту використання коштів, виділених Мін’юсту, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Фахівці Рахункової палати встановили, що Мін’юст:

  • з недотриманням законодавства використав 1,6 млрд грн;
  • з порушенням бюджетного законодавства – 1,1 млрд грн;
  • допустив неефективне управління бюджетними асигнуваннями в обсязі 649 млн грн. З них не використав 117 млн грн відкритих асигнувань загального фонду держбюджету та непродуктивно витратив понад 104 млн гривень.

"Водночас Мін’юст не створив ефективної системи дієвого внутрішнього контролю, здатної забезпечити дотримання законодавства на всіх етапах планування потреби, затвердження кошторисів видатків і витрачання бюджетних коштів", - зазначили в відомстві.

Реклама:

Також результати аудиту показали, що у 2019 – 2022 роках у системі оплати праці передбачалося до 10 додаткових видів оплати (надбавки й доплати), на які спрямувалося від 63% до 58% передбачених на це бюджетних коштів. 

Це слугувало основою для використання стимулюючих виплат для автоматичного збільшення зарплати, а не як інструменту для заохочення ефективного виконання завдань.

У 2019 − 2021 роках Мін’юст завищив майже на 1,6 млрд грн видатки на виплату надбавок за інтенсивність праці, виконання особливо важливої роботи й премії держслужбовцям. Коштом цих "резервів" встановлювалися надбавки за інтенсивність праці від 5% до 450% посадового окладу на суму 438,5 млн гривень.

Реклама:

Крім цього, один з основних напрямів реформування системи держуправління  – модернізація державної служби та управління людськими ресурсами – Мін’юстом не досягнутий, а спрямовані на це кошти у розмірі 104 млн грн використані непродуктивно. 

Суттєвим напрямом використання бюджетних коштів є оплата Мін’юстом послуг державного підприємства "Національні інформаційні системи" (далі – ДП "НАІС") із забезпечення функціонування єдиних та державних реєстрів. На це з держбюджету витратили понад 1,5 млрд гривень. 

Фахівці РП встановили, що визначення щорічної потреби ДП "НАІС" у коштах на забезпечення функціонування цих реєстрів та їх витрачання протягом року відбувалося без належного контролю Мін’юстом. 

Аудит встановив порушення правових засад ведення Мін’юстом бухгалтерського обліку, що призвело до невідображення у вартісному виразі такого нематеріального активу, як право власності на базу даних Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. 

На адміністрування цієї бази даних у 2020 – 2022 роках витратили з держбюджету майже 80 млн гривень.

Крім цього, коштом державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№130)", в обхід встановлених Урядом обмежень на витрачання коштів бюджету на придбання легкових авто, Мін’юст у квітні 2022 року придбав транспортний засіб Toyota Land Cruiser 150 вартістю понад 1,2 млн гривень. 

Економічна правда

Реклама: