Рожкова про справу Приватбанку: У НБУ ведуться внутрішні розслідування щодо співпраці з Kroll

П'ятниця, 19 березня 2021, 14:05
 

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що їй не відомо про будь-які звинувачення на її адресу щодо співпраці з агенством Kroll по справі Приватбанку, але, за її словами, всередині НБУ ведуться внутрішні розслідування щодо такої співпраці.

Про це вона заявляє у Facebook.

"Про будь-які звинувачення на мою адресу мені не відомо. А коментувати можливі розслідування правоохоронних органів я би не хотіла.

Проте я не здивована інформацією у ЗМІ, оскільки сьогодні вже і всередині Національного банку ведуться внутрішні розслідування щодо нашої співпраці з агенством Kroll та юридичними радниками. Співпраці, метою якої було і є захист інтересів держави", - підкреслила Рожкова.

За її словами, подібні дії "наносять потужний удар по репутації та іміджу України на міжнародній арені".

"Адже сьогодні увага наших міжнародних партнерів максимально прикута до розслідування шахрайських дій у Приватбанку. І ні у кого не виникає сумнівів, що винні у виведенні з Приватбанку мільярдів доларів повинні понести відповідальність", - додала вона.

Рожкова нагадала, що саме НБУ  та агентство Kroll зіграли основну роль, щоб виявити у Приватбанку шахрайські схеми та винних у їх реалізації.

"Результати розслідування Kroll, яке вони зробили за замовленням НБУ у 2018 році, вражають: шахрайство в банку розпочалося десятки років тому, а з банку за цей час було виведено понад 5,5 млрд доларів.

Сьогодні, коли розслідування в Україні демонструє перші результати, я можу з гордістю говорити, що цього не було б без роботи, яку ми зробили спільно з Kroll та нашими юридичними радниками", - написала Рожкова.

"Що ми мали упродовж останніх років? Співпрацю Національного банку з Kroll та юридичними радниками неодноразово намагалися зупинити ексвласники Приватбанку, використовуючи правоохоронні органи та судову систему.

Численні атаки на працівників НБУ та новий менеджмент Приватбанку, звинувачення в розтраті державних коштів, безліч замовних статей мали на меті дискредитувати не лише тих, хто брав участь в націоналізації Приватбанку, а й результати самого forensic аудиту", - додала перший заступник голови НБУ.

"На фоні перших підозр в Україні та міжнародних санкцій щодо ексвласника Приватбанку, виглядає ніби "гарячі голови" грають, якщо не на стороні колишніх власників, то щонайменше підіграють їм.

Прикро, коли люди, керуючись власними інтересами, легко нехтують інтересами держави", - резюмувала Рожкова.

Нагадаємо:

Видання Kyiv Post повідомило, що проти першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової та кількох співробітників НБУ, які працювали над розслідуванням та націоналізацією Приватбанку у 2016 році, ведеться розслідування - їм загрожують потенційні звинувачення у держзраді та розкраданні.

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

4 грудня 2018 року суд видав наказ про всесвітній арешт активів  екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Суд також зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої  активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

27 травня 2019  року Приватбанк подав апеляційну скаргу на відповідне рішення суду.

Читайте також: Як Коломойський і Боголюбов вивели з Приватбанку 5,5 мільярда доларів

Ключові судові справи щодо Приватбанку

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"