В "Украерорусі" пояснили мільярд збитків за 3 квартали 2020 року

Понеділок, 1 березня 2021, 15:10
 

В "Украерорусі" пояснили від'ємний фінансовий результат в 1,04 млрд грн за 3 квартали 2020 року зменшенням доходів підприємства та зменшенням середньої злітної маси літаків, що є одним із факторів розрахунку плати за аеронавігаційне обслуговування.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

"Різке зниження інтенсивності повітряного руху у 2020 році у зв’язку з безпрецедентною світовою кризою авіаційної галузі, яку спричинила пандемія, карантинні обмеження урядів багатьох країн, у тому числі повне припинення авіасполучення, закриття кордонів (із піковим падінням авіатрафіку до 95 - 98 %) призвело до критичного зменшення доходів від надання аеронавігаційних послуг - на 67 % порівняно з 2019 роком", - йдеться у повідомленні.

"Украерорух вжив безпрецедентних заходів із тимчасового скорочення видатків: зниження витрат на персонал за рахунок введення режиму простою та неповного робочого часу, призупинення всіх соціальних програм, тимчасове призупинення програми інвестицій та розвитку підприємства, перегляд та скорочення до мінімально можливого рівня всіх категорій операційних витрат, із залишенням лише необхідних для забезпечення безперебійного функціонування аеронавігаційної системи країни.

Завдяки цьому у 2020 році вдалось досягти економії витрат на 39 % від плану та на 37 % від факту попереднього року (без врахування курсових різниць та резерву сумнівних боргів).
Однак така економія, якої вдалося досягти, не покриває раптового падіння доходів на 67 % - в той час, коли діяльність провайдера вимагає здійснення безперебійної роботи", - пояснили в компанії.

Зазначається, що "Украерорух" у рекордно короткі терміни залучив кредит ЄБРР - перший виданий в Україні за програмою підтримки ліквідності, що дозволив стабілізувати фінансовий стан підприємства.

Фінансову допомогу надали терміном на 3 роки, без жодного майнового забезпечення під надані фінансові ресурси.

"Разом із тим, умовою використання другої половини цього кредиту ЄБРР у 2021 році було успішне завершення технічної інтеграції України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю.

Не в останню чергу завдяки зусиллям, докладеним Украерорухом, це завдання була успішно реалізоване, що дозволило забезпечити фінансову стабільність підприємства та аеронавігаційної системи України на 2021 рік", - додали у прес-службі.

В "Украерорусі" додали, що продовжують забезпечувати належний рівень безпеки польотів у повітряному просторі України.

Нагадаємо:

Повідомлялось, що за три квартали 2020 року державне підприємство  "Украерорух" відзвітувало про чисті збитки на суму 1,04 млрд грн.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"