У серпні сальдо платіжного балансу було близьким до нуля - НБУ

П'ятниця, 30 вересня 2016, 19:43

У серпні 2016 року платіжний баланс було зведено з незначним профіцитом 16 млн доларів.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням, це було зумовлене збільшенням від’ємного сальдо поточного рахунку до 414 млн доларів за рахунок розширення дефіциту торгового балансу.

"Хоча експорт товарів підвищився, імпорт товарів зростав більш значними темпами насамперед за рахунок збільшення поставок енергоносіїв", - повідомляє НБУ.

Крім того, тривало збільшення імпорту товарів як інвестиційного, так і споживчого призначення на тлі пожвавлення внутрішнього попиту.

"Також незначний профіцит зумовлений чистими залученнями за фінансовим рахунком на суму 417 млн доларів, які, як і в попередні місяці, були забезпечені приватним сектором", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, надходження прямих іноземних інвестицій, на відміну від попередніх місяців, майже повністю були спрямовані до реального сектору. Також тривало скорочення готівкової валюти поза банками, хоча й меншими темпами.

"У січні-серпні 2016 року сальдо поточного рахунку платіжного балансу було від'ємним і становило 1,4 млрд доларів. Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, додатне сальдо зведеного платіжного балансу становило 533 млн доларів", - повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, профіцит зведеного платіжного балансу України в липні 2016 року скоротився до 110 млн доларів у порівнянні з 438 млн доларів за аналогічний період 2015 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"