Експерти назвали основні ризики для української економіки

Середа, 10 червня 2015, 20:45

Найбільшими ризиками для української економіки у 2015-2016 роках стануть поширення неплатоспроможності реального сектору економіки, нарощування негативних інфляційних очікувань населення та загострення дефіциту енергетичних ресурсів в країні.

Про це йдеться у консенсус прогнозі, оприлюдненому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Також дуже високу оцінку експерти віддали ризику, який пов’язаний із збереженням низької кредитної активності комерційних банків.

На фоні досить складних умов та загроз функціонування вітчизняної економіки, експертами були високого оцінені такі ризики як: загострення дефіциту енергетичних ресурсів в країні, посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку.

Крім того, високу експертну оцінку має ризик - проведення значної емісії для фінансування дефіциту бюджету.

Лідируючі позиції серед зовнішніх ризиків у 2015 році зайняли ризики, існування яких безпосередньо пов’язано із військовим протистоянням на сході країни: ескалація українсько-російського конфлікту, дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу.

Експерти також віддали високі оцінки наступним ризикам: згортання іноземними компаніями інвестиційних планів або перенесення термінів їх реалізації на майбутній період у зв’язку з макроекономічною невизначеністю, неотримання запланованого фінансування від МВФ, повільне відновлення розвитку світової економіки та збереження низьких цін на світових сировинних ринках.

Серед ризиків експерти також відзначили проведення значної емісії для фінансування дефіциту бюджету та отримання низького врожаю зернових культур.

"Консенсус прогноз" ґрунтується на опитуванні провідних експертів у сфері макроаналізу та прогнозування. Просимо звернути увагу на те, що всі прогнозні показники, надані учасниками опитування, не є офіційними прогнозами установ, а лише експертними оцінками фахівців", - йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Як повідомлялося, експерти департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування погіршили прогноз падіння реального ВВП України в 2015 році до 8,3%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!