У банк Фірташа ввели тимчасову адміністрацію

П'ятниця, 6 лютого 2015, 10:57

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб увів тимчасову адміністрацію у банк "Надра".

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

"Відповідно до вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 5 лютого 2015 року правління Національного банку прийняло постанову № 83 "Про віднесення ПАТ "Комерційний банк "Надра" до категорії неплатоспроможних", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, основна причина віднесення ПАТ "КБ "НАДРА" до категорії неплатоспроможних - недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування та неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України.

Національний банк наголошує, що 99% усіх вкладників ПАТ "КБ "НАДРА" мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тисяч гривень, отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.

Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади лише в межах суми, гарантованої Фондом.

"Загальний обсяг усіх виплат вкладникам ПАТ "КБ "Надра" становитиме понад 3,6 млрд гривень", - повідомляє прес-служба.

Банк "Надра" входить до складу Group DF, яка належить Дмитру Фірташу. За активами, за підсумком 2014 року, банк входив до категорії найбільших і займав в рейтингу 11 місце.

Як повідомлялося, Національний банк у 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, і ще 3 банки стали неплатоспроможними у січні цього року.

Ці банки виводяться з ринку Фондом гарантування, який здійснює їх тимчасову адміністрацію та ліквідацію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!