Перенесений на 6 лютого аукціон з продажу нафти знову не відбудеться

П'ятниця, 6 лютого 2015, 10:16

Аукціонний комітет з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу прийняв рішення скасувати запланований на 6 лютого 2015 року аукціон.

Про це йдеться у повідомленні Міненерго.

"Враховуючи підпункт 2 пункту 45 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету міністрів № 570, наслідком прийняття такого рішення є те, що аукціон запланований на 6 лютого 2015 року не може відбутися", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 5 лютого відбулося засідання аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, на якому прийнято рішення про відхилення заявок на участь в аукціоні № 197 з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку на базі ПрАТ "УМВБ" надані покупцями: ТОВ "Тандем - Ч"; ВАТ "НПК-Галичина"; ПАТ "Укртатнафта"; ТОВ "ТД Прикарпаттянафтотрейд"; ПАТ "Укрттанафта".

Як відомо, перший аукціон з продажу вітчизняної нафти за новими правилами був заблокований "Укрнафтою", яка назвала ціну на свої ресурси дуже високою.

Як повідомлялося, 22 січня 2015 року було сформовано склад аукціонного комітету  з продажу нафти, конденсату і скрапленого газу.

До нього увійшли по три представники від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також чотири представники від НАК "Нафтогаз-України".

Нагадаємо, проведення аукціонів з продажу нафти у 2014 році спочатку стримувалося дискусією між "Укрнафтою", менеджмент якої контролюють міноритарні приватні акціонери, пов'язані з акціонерами ПриватБанку (Дніпропетровськ), і Міненерговугілля щодо біржі.

Це питання було розв’язано після ухвалення Кабінетом міністрів 16 жовтня 2014 року постанови про порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу на заміну прийнятому в жовтні 2011 року.

У новому документі уряд зберіг прив'язку встановлення стартової ціни української нафти і газоконденсату до митної вартості нафти сорту Urals за даними Державної фіскальної служби за 15 днів, що передують даті реєстрації заявок на проведення аукціону.

З того часу відбулися два аукціони: наприкінці жовтня і в середині грудня, на яких "Укрнафта" продала свій ресурс за стартовою ціною відповідно майже на 4 млрд гривень і на 2,6 млрд гривень.

НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), - близько 42% акцій.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!