ФДМ припинив біржовий продаж "Дніпроенерго", "Донбасенерго" і ОПЗ

Середа, 10 грудня 2014, 11:20

Фонд державного майна України припинив проведення біржових торгів з продажу 25% акцій ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", 25% ПАТ "Донбасенерго" і 5% ПАТ "Одеський припортовий завод" і призупинив біржовий продаж 10% ПАТ "Центренерго".

Як зазначається у повідомленні в газеті "Відомості приватизації" у середу, відповідні накази ФДМ були прийнятий 8 грудня.

Оголошення про продаж цих пакетів були опубліковані 3 грудня, а торги призначені на останній тиждень поточного року.

Джерело в уряді уточнило, що рішення Фонду прийняті відповідно до доручень Кабінету міністрів.

Прем'єр Арсеній Яценюк на засіданні уряду 9 грудня заявив, що терміни проведення приватизації будуть визначатися в залежності від умов - чи дозволяють вони продати дорожче, залучити великих міжнародних інвесторів.

Крім того в затвердженій програмою діяльності Кабміну передбачено продаж пакетів акцій на міжнародних біржах в 2016-2017 роках.

Як повідомлялося, Фонд на минулому тижні призначив на 24 грудня на Українській міжбанківській валютній біржі торги 10% акцій "Центренерго" - останньої теплової енергогенеруючої компанії, в якій держава зберігає контроль - з початковою ціною 257,6 млн гривень.

Того ж дня, 24 грудня, на торги на фондовій біржі "Перспектива" планувалося виставити за початковою ціною 39,93 млн грн 5% пакет акцій ОПЗ - одного з найбільших українських хімічних підприємств з щорічною виручкою в останні роки близько 5 млрд гривень , конкурс з продажу контрольного пакету акцій якого планується в 2015 році.

Торги останніми держпакетами акцій "Донбасенерго" і "Дніпроенерго" в розмірі по 25% намічені були відповідно на 25 грудня на Східно-Європейській фондовій біржі і 30 грудня на Українській міжбанківській валютній біржі. Початкова ціна їх продажу - відповідно 281,940 млн гривень і 1,229 млрд гривень.

"Дніпроенерго" володіє і експлуатує 25 енергоблоків на Придніпровській, Криворізькій і Запорізькій ТЕС сумарною встановленою потужністю 8,185 ГВт. Основний акціонер з 72,9% - приватний енергохолдинг ДТЕК, що належить СКМ Ріната Ахметова.

"Донбасенерго" експлуатує Старобешівську і Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт. ПрАТ "Енергоінвест Холдинг" 21 серпня 2013 року переміг у конкурсі з приватизації 60,773% акцій "Донбасенерго", запропонувавши за нього 718,920 млн гривень при стартовій ціні 641 млн гривень.

"Центренерго" експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7550 МВт. Державі належить 78,3% акцій "Центренерго".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"