Росія оголосила bitcoin поза законом

Понеділок, 10 лютого 2014, 11:38

Bitcoin в Росії оголошено поза законом.

Такий вердикт винесла Генпрокуратура за результатами засідання експертної групи за участю представників Центробанку, ФСБ і МВС, пишуть "Весті.Економіка".

Російська влада вважає, що bitcoin відмінно підходить для відмивання грошей, фінансування терористичних організацій, при цьому контролювати його поширення надзвичайно важко, а значить, кріптовалюта є загрозою.

Офіційна заява Генпрокуратури від 6 лютого звучить так: "Аналізування ситуації із зверненням кріптовалют (так званих віртуальних валют) показує зростання до них інтересу, в тому числі з метою легалізації отриманих злочинним шляхом доходів".

Згідно з російським законодавством рубль є єдиною офіційною валютою Російської Федерації, а значить, bitcoin можна вважати "замінником" справжніх грошей. Тому влада чітко дали зрозуміти, що використання bitcoin як організаціями, так і приватними особами, незаконне.

Минулого місяця Банк Росії застеріг громадян та юридичні особи, в тому числі і кредитні організації, від використання "віртуальних валют", зокрема біткоінів.

"Операції по них носять спекулятивний характер, здійснюються на так званих віртуальних біржах і несуть високий ризик втрати вартості", - йдеться в повідомленні регулятора.

Як відомо, Bitcoin переживає не кращі часи. На доларових біржових майданчиках вартість кріптовалюти опустилася до 650 доларів. А одна з головних bitcoin - бірж, розташована в Японії Mt.Gox, заявила, що призупиняє грошові виплати власникам bitcoin.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua