Bloomberg: "сланцева революція" зробить "Газпром" аутсайдером на ринку

П'ятниця, 22 червня 2012, 17:22

Російська державна монополія "Газпром" не поспішає реагувати на "сланцеву революцію" і ризикує стати аутсайдером на газовому ринку.

Про це передає "Газета.Ru" з посиланням на агентство Bloomberg.

"США більше не цікавляться Штокманівським родовищем. Держави, залежні від російського газу, такі як Україна і Польща, вивчають свої сланцеві родовища. Цим же займається Китай", - пише агентство.

За даними Bloomberg, з початку 2012 року постачання "Газпрому" впали на 14%, а акції компанії - на 9,5%.

"Газпром" займає позицію, яку можна позначити як "ховати голову в пісок", - каже Енді Флауер, колишній консультант британської BP.

"Газпром" у свою чергу стверджує, що розробка сланцевих родовищ не така вже дешева, як прийнято вважати, і сланцевий газ ніколи не замінить звичайний.

Крім того, його видобуток загрожує забрудненням джерел питної води.

Таку точку зору в 2010 році висловлював глава "Газпром експорту" Олександр Медведєв.

"Сланцевий газ - це подарунок для всієї газової галузі, тому що він відкладає вирішення питання про потенційне виснаження резервів. Але загальноприйняту думку про те, що сланцевий газ дешевий, не є вірним", - заявив Bloomberg голова управління структурування контрактів та ціноутворення "Газпром експорту" Сергій Комлєв.

Сланцевий газ дозволив США в 2009 році вперше обігнати Росію за розмірами видобутку природного газу, зазначає агентство.

У доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) від 29 травня також говориться, що видобуток сланцевого газу в Китаї, США та деяких європейських країнах "створить реальні проблеми для нинішніх експортерів газу".

За прогнозом МЕА, частка російських і близькосхідних виробників газу на міжнародному ринку впаде до 35% до 2035 року з нинішніх 45%.

Нагадаємо, Володимир Путін ще в квітні закликав російські енергокомпанії "прийняти виклик" так званої сланцевої революції.

Першим російським чиновником, який закликав замислитися про видобуток сланцевого газу, став Юрій Трутнєв, який займав в 2010 році посаду міністра природних ресурсів.

Тоді він заявив, що зростання видобутку сланцевого газу є реальною проблемою для "Газпрому" і Росії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!