Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

Четвер, 19 квітня 2012, 16:24

Російське ВАТ "Газпром" має продовжити роботу з країнами-транзитерами, незважаючи на розширення газопроводу "Північний потік" і майбутнє введення в дію "Південного потоку", які повинні забезпечити газотранспортну незалежність Росії.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на зустрічі з главою "Газпрому" Олексієм Міллером у четвер, повідомляє DT.UA.

"Робота з усіма нашими партнерами повинна бути продовжена і будуватися на взаємовигідній основі", - сказав російський прем'єр.

Міллер доповів главі уряду РФ про завершення прокладання морської ділянки другої нитки "Північного потоку" (Nord Stream) і перспективи початку її комерційної експлуатації.

Укладання другої нитки потужністю 27,5 млрд кубометрів на рік достроково завершилося 18 квітня, запуск запланований на жовтень 2012 року (перша черга газопроводу такої ж потужності була запущена 8 листопада 2011 року).

Глава "Газпрому" зазначив, що із введенням в дію цього газопроводу "роль і значення України як транзитера ексклюзивного, звичайно ж, зникло".

Путін погодився з тим, що "ексклюзив на транзит нашого газу дійсно зникає".

"Але саме значення наших партнерів залишається високим, значним, значущим", - додав він.

"Я сподіваюся, що (буде продовжена) спільна робота і з Україною, і з Білоруссю, і, можливо, в майбутньому навіть із Туреччиною, мається на увазі, що у нас є "Блакитний потік" по дну Чорного моря", - підкреслив глава російського уряду.

Як повідомлялося, у лютому "Газпром" заявив, що значення України для експорту російського газу після запуску "Південного потоку" і розширення "Північного потоку" впаде до нуля.

У листопаді 2011 року була запущена перша черга стратегічного газопроводу "Північний потік" потужністю 27,5 млрд кубометрів.

Після виходу на проектну потужність обох ниток повністю автоматизований "Північний потік" зможе транспортувати 55 млрд кубометрів газу на рік із Росії до Європи протягом мінімум 50 років.

Проект "Південний потік" також реалізується із метою диверсифікації маршрутів постачань природного газу європейським споживачам. Будівництво планується почати у грудні 2012 року.

Президент РФ Дмитро Медвєдєв доручив будувати газопровід у варіанті максимальної потужності - 63 млрд кубометрів на рік.

Як відомо, Україна виступає проти будівництва "Південного потоку", оскільки він є прямим конкурентом української газотранспортної системи.

Київ заявляє, що вартість реалізації цього проекту в рази перевищує можливі інвестиції в українську ГТС, які можна вкласти і тим самим збільшити пропускну здатність українського маршруту постачань газу до Європи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!