Податкова перевіряє збитки підприємств за минулі роки

П'ятниця, 23 грудня 2011, 17:56

Державна податкова служба України перевіряє економічне обґрунтування збитків підприємств з минулих податкових періодів, включених до податкової звітності.

Про це заявив голова відомства Олександр Клименко, передає УНІАН.

"Ми розіслали рекомендації дивитися на економічну суть збитків. Ніде в листі не було сказано про заборону включення збитків минулих років у поточну звітність", - зазначив він.

За словами Клименка, в Україні налічується 373 тис платників податку на прибуток.

"З них 10 тис мають збитки минулих років, які становлять 131 млрд гривень. - в 6,5 разів вище докризового показника. Ми дивимося на валові доходи цих підприємств і бачимо, що вони в 2,5 рази перевищують показники реального бізнесу", - сказав голова ДПСУ.

Таким чином, збитки є наслідком застосування схем, і до них перетікає частина реального сектора, аби мінімізувати сплату податку, вважає він.

"Ми повинні реагувати. І ми досягли очікуваного - скоротили збитки", - поінформував Клименко.

Також він повідомив, що дана практика характерна для всіх зарубіжних податкових служб.

Крім того, Клименко розповів про судові процеси з цього питання.

"Ми зараз шукаємо компроміс з 1,8 тис підприємств, які декларують збитки на 36 млрд гривень. На оскарженні у нас зараз перебуває 984 справи. З них у суді розглядається 330 позовів", - підкреслив голова ДПСУ.

Нагадаємо, у вересні 2011 року Державна податкова служба своїм листом роз`яснила, що збитки підприємств за 2010 рік і минулі роки переносити на другий квартал 2011 року не можна.

Після цього ДПСУ почала проводити перевірки, за підсумками яких знімалися дані збитки і донараховувати податки на прибуток, пояснили підприємці.

Водночас, Податковий кодекс однозначно дає відповідь на дане питання - всі збитки повинні бути перенесені на наступні періоди, відзначають експерти.

У листопаді 2011 року заступник голови ДПСУ Сергій Лекарь заявив про те, що податкова визнає порушення в діях щодо окремих підприємств у питанні перенесення збитків на наступні періоди.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!