Газпром хоче видобувати газ під носом у США

Субота, 8 жовтня 2011, 10:45

У Каракасі (Венесуела) 7 жовтня підписаний Меморандум про взаєморозуміння між ВАТ "Газпром" і державною компанією Petroleos de Venezuela S.A. одо можливості створення спільного підприємства з розробки родовища природного газу "Робало" у Венесуельській затоці.

Як повідомили в управлінні інформації ВАТ "Газпром", відповідно до документа, PdVSA надасть ВАТ "Газпром" пропозиції про умови участі у розробці родовища, а також геологічну інформацію про проект, передає УНІАН.

Меморандумом також передбачається проведення переговорів з метою визначення схеми роботи за проектом, принципів пайової участі та інших аспектів, пов`язаних з освоєнням родовища "Робало".

Сторони наголосили на взаємній зацікавленості у подальшому розширенні двосторонньої співпраці з реалізації нових економічно привабливих проектів у нафтогазовій сфері.

Доведені запаси природного газу у Венесуелі перевищують 5 трильйонів кубометрів – друге місце у західній півкулі після США. На території Венесуели щорічно видобувається близько 22,9 мільярда кубометрів газу в основному, попутного нафтового. Доведені запаси нафти країни становлять 28,2 мільярда тонн. Найбільшими регіонами видобування нафти є Маракайбо, Фалкон, Орієнтал і Апуре.

Віце-прем`єр РФ Ігор Сєчін за розпорядженням прем`єр-міністра Володимира Путіна здійснив терміновий незапланований візит до Венесуели. Опитані газетою "Коммерсант" експерти переконані, що бліц-візит викликаний хворобою президента Уго Чавеса.

Без його підтримки РФ ризикує втратити один з найбільших ринків зброї та багатомільярдні нафтові проекти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"