В Україні очікується обвал цін на цукор через рекордний урожай

Понеділок, 1 серпня 2011, 09:21

Україна збере рекордний за останні роки врожай цукрових буряків.

Однак це не привід для радості: аграріям цей рекорд загрожує обвалом цін, а внутрішньому ринку - затоваренням, пише газета "Дело".

Раніше повідомлялося, що в 2011 році Україна може збільшити виробництво бурякового цукру на 40% завдяки суттєвому розширенню посівних площ під цукровим буряком.

2,1 млн. тонн цукру, виробництво яких тоді прогнозувалося - один з найкращих результатів галузі за останні п'ять років.

Реклама:

Поточні результати збиральної дозволяють говорити про те, що результат виробництва може бути навіть вищим.

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що Україна в 2011 році виробить 2,2 млн. тонн цукру.

"Цього року буде хороший урожай буряків. Ми зробимо 2,2 млн. тонн цукру. Внутрішнє споживання у нас коливається від 1,9 млн. до 2 млн. тонн, тобто у нас буде та кількість продукту, яку ми зобов'язані експортувати", - сказав міністр.

У 2010 році виробництво цукру склало 1,55 млн. тонн. Внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,8-2 млн. тонн, і наситити внутрішній ринок в сезоні, що завершується, вдалося тільки завдяки імпорту цукру-сирцю.

У 2010 році в країну були імпортовані рекордні обсяги - більше 300 тис. тонн цукру і сирцю.

У цьому сезоні таке не повториться - прогнозованого обсягу виробництва цукру на рівні 2,2 млн. тонн з лишком вистачає для покриття внутрішніх потреб ринку.

Основним чинником зростання виробництва стане істотне розширення виробництва цукрових буряків.

Площі під цукровим буряком в 2011 році збільшені до 540 тис. гектарів із 480 тис. гектарів у 2010 році, і більшість посівів перебувають в доброму стані.

Однак в умовах замкнутого ринку надлишок продукції - аналітики оцінюють його на рівні 200 тис тонн - матиме негативний вплив на ціни і доходи сільгоспвиробників.

З урахуванням необхідності імпортувати цукор-сирець в рамках зобов'язань перед СОТ переробникам знову може загрожувати обвал цін і затоварення.

Уникнути цього можна, налагодивши поставки зайвого цукру на російський ринок, однак прогресу в переговорах між нашими країнами поки в цьому питанні нема.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: