Гідрометцентр прогнозує зниження врожаю картоплі

Понеділок, 4 липня 2011, 18:27

Гідрометцентр прогнозує зниження врожаю картоплі через посуху на початку травня.

Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Українського метеорологічного центру Тетяна Адаменко, передають "Экономические известия".

За її словами, у другій половині травня, коли починається клубнеутворення, в Україні були дуже високі температури на глибині залягання картоплі.

Через це спостерігалися такі явища, як формування великої кількості дуже дрібних картоплин, або воно взагалі припинялося.

"Зараз ситуація покращиться, але доброго врожаю очікувати не слід, тому що ця дія незворотна", - повідомила експерт, не уточнивши обсягу очікуваного врожаю цієї культури.

Щодо затяжних дощів, які відзначалися в Україну в останню декаду, за словами Адаменко, погода, яку спровокував циклон, завдала збитків не тільки сільському господарству країни в цілому, а й окремим господарствам.

"Багато було ушкоджень, знищені окремі поля плодових і овочевих культур", - зазначила вона, додавши, що умови для росту овочів, у тому числі огірків, помідорів, склалися несприятливі, оскільки було мінімум сонячного світла, слабке запилення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!