Головний банкір світу визнав знецінення долара

Четвер, 14 липня 2011, 13:06

Долар США втрачає в ціні по безлічі причин, зокрема через зниження вимог до фінансових "надійних гаваней".

Таку думку висловив голова Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке в піврічному звіті перед Комітетом з фінансових послуг палати представників конгресу США.

Він зазначив, що ФРС може підтримати долар шляхом утримування інфляції на низькому рівні і стабілізації її показників, передає Associated Press.

За словами глави ФРС, необхідно обговорювати всі наявні варіанти підтримки економіки і прагнути до ослаблення напруги.

Раніше Бернанке повідомив, що ФРС США готова зробити кроки щодо подальшого пом'якшення монетарної політики, якщо економіка США продовжить зростати уповільненими темпами, а інфляційні ризики ослабнуть.

За словами Бернанке, з метою подальшого поліпшення фінансових умов Федеральний резерв може почати надавати більш конкретні орієнтири щодо термінів, протягом яких ФРС планує утримувати на поточному рівні базову ставку та обсяг цінних паперів на своєму балансі.

Не виключається відновлення скупки цінних паперів, таких як казначейські облігації США, тобто фактично третій раунд програми "кількісного пом'якшення".

Також ФРС може знизити відсоток, який вона нараховує банкам за їх резерви.

Разом з тим глава ФРС допускає прямо протилежний розвиток подій, при якому стан економіки вимагатиме згортання екстраординарних заходів.

Федеральна резервна система вже продумала основні принципи нормалізації грошово-кредитної політики, які передбачають скорочення балансу ФРС і підвищення базової ставки, коли економічні умови будуть цьому сприяти.

Нагадаємо, на початку липня МВФ закликав США максимально швидко прийняти рішення про підвищення граничного рівня держборгу, а також вжити заходів щодо скорочення бюджетного дефіциту.

Затримка з прийняттям цих рішень може привести до підвищення процентних ставок, зниженню рівня рейтингів США, а також матиме серйозні наслідки для світової економіки з урахуванням "центральної ролі американських держоблігацій на світовому фінансовому ринку", попереджають експерти фонду.

"Дело"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"