"Енергоатом" не влаштовують умови російського кредиту

Четвер, 19 травня 2011, 15:46

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту на 1 млрд. доларів на проведення першочергових робіт для будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Про це заявив президент НАЕК Юрій Недашковський, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Нас не влаштовують пропозиції російської сторони. Нагадаю, що в конкурсних пропозиціях "Атомстройекспорта" ішлося про залучення державного кредиту, тоді як сьогоднішні пропозиції Сбербанку Росії, по суті, є комерційним кредитом", - сказав голова компанії.

За його словами, українську сторону, зокрема, не влаштовує досить висока процентна ставка.

Водночас, Недашковський зазначив, що переговори щодо залучення позики тривають.

Це питання, зокрема, буде обговорюватися на засіданні українсько-російської підкомісії з питань співробітництва в атомній сфері 19 травня у Москві.

Як повідомлялося, Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС.

Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії поінформував "Енергоатом" про готовність надати кредит на спорудження енергоблоків ХАЕС.

Банк готовий надати 1 млрд. доларів на проведення першочергових робіт із завершення будівництва цих енергоблоків терміном на три роки під державні гарантії.

При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.

Раніше віце-президент із нових проектів НАЕК "Енергоатом" Айдін Айсін заявляв, що компанія розраховує до 11 травня підписати кредитну угоду зі Сбербанком РФ на 1 млрд.доларів.

У розробленому ВАТ "Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут "Енергопроект"(КІЕП) техніко-економічному обґрунтуванні проекту будівництва закладена попередня вартість будівництва двох блоків у розмірі 33 млрд. гривень (4,154 млрд. доларів).

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України.

Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції із 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис. МВт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"