"Енергоатом" підрахував, що на ХАЕС треба 33 мільярди

Четвер, 17 березня 2011, 18:54

НАЕК "Енергоатом" оцінює вартість будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у 33 мільярди.

Про це на прес-конференції повідомив генеральний директор відокремленого підрозділу "Енергоатому" - "Атомпроектінженірінг" Володимир Бронников.

За його словами, така попередня оцінка дана в проекті техніко-економічного обгрунтування будівництва блоків, розробленому ВАТ "Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" на замовлення атомного оператора.

Бронников відзначив, що згідно із розробленим документом, блоки планується ввести в експлуатацію в 2016-2017 роках.

Він повідомив, що комплексну державну експертизу ТЕО планується завершити до кінця цього року.

Генеральний директор також сказав, що з квітня "Енергоатом" проведе серію громадських слухань на місцевому рівні з жителями населених пунктів, прилеглих до місця добудови енергоблоків.

У червні 2010 року Кабінет міністрів і уряд Російської Федерації підписали рамкову угоду про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Угодою, зокрема, передбачається, що російська сторона забезпечує фінансування проекту в обсягу, необхідному для проектування, будівництва і введення в експлуатацію блоків, зокрема для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ до України.

Фінансування проекту здійснюватиметься на умовах співфінансування.

ВАТ "Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" розробляє першу редакцію техніко-економічного обгрунтування  будівництва енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС.

Згідно з календарним планом, розробка документа мала бути завершена в IV кварталі 2010 року за умови наявності фінансування. Остаточний варіант ТЕО буде готовий до кінця липня 2011 року, після чого почнуться процедури його експертизи і затвердження на рівні Кабінету міністрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!