Покупці відмовляються від українського зерна

П'ятниця, 21 січня 2011, 13:42

Привабливість українського зерна на світових ринках знизилася через ризики обмеження експорту.

Про це заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов, пише газета "Дело".

За його словами, закордонні покупці просять постачальників купувати зерно для поставки в якійсь іншій країні, тільки не в Україні.

"Таку "славу" ми одержали за останній час на світовому ринку через багатомісячні простої в портах одночасно десятків суден, невиконані контракти з причини неотримання квот і ліцензій та через інше непередбачуване "беззаконня", - зазначив Стоянов.

Водночас, він відзначив, що це не означає буквально, що українське зерно стане "вигнанцем" на світовому ринку.

"Його куплять, але на 30-50 доларів дешевше. І оскільки ці "зернові колізії" у нас трапляються чи не щороку, покупці, в межах можливостей звичайної людської пам'яті, не перестають про це забувати", - упевнений гендиректор УАК.

"Ми не можемо стати "пристойними" на ринку на скільки-небудь тривалий час, щоб нашим зерноторгівельним компаніям, за наше українське зерно, за якістю аналогічне з іноземним, покупці стали платити як французам, американцям, австралійцям, канадцям, аргентинцям", - зазначив Стоянов.

Як повідомлялося, 4 жовтня 2010 року Кабінет міністрів постановою № 938 ввів квоту на експорт зерна в обсязі 2,7 млн. тонн до 2011 року.

Квота на експорт пшениці склала 500 тис. тонн, кукурудзи - 2 млн. тонн, ячменю - 200 тис. тонн, жита і гречки - по 1 тис. тонн.

12 листопада 2010 року комісія із квот на сільгосппродукцію розподілила квоту на експорт 500 тис. тонн пшениці, 200 тис. тонн ячменю і 1 млн. 481,819 тис. тонн кукурудзи.

Постановою № 1182 від 6 грудня Кабмін продовжив квотування експорту зернових культур до 31 березня 2011 року (включно) і збільшив обсяг квоти на експорт пшениці з 0,5 млн. тонн до 1 млн. тонн, а кукурудзи - з 2 млн. тонн до 3 млн. тонн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!