МВФ не вимагав підвищення ціни на газ?

Четвер, 19 серпня 2010, 08:59

Міжнародний валютний фонд не вимагав від українського уряду підвищення ціни на газ на 50%.

Про це заявив міністр комунального господарства в уряді Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко в інтерв`ю агентству "УНІАН".

На його переконання, тарифи та тарифна політика - головний чинник існування та розвитку житлово-комунального господарства, передусім таких структур, як теплокомуненерго, водоканали.

"Але до останнього моменту ми підміняли розумну, прозору, чітку, послідовну, оптимальну політику гаслами: чим більше бюджетних грошей засадимо комунальникам, тим, мовляв, краще. Усі уряди вели гру: щороку комунальники намагалися витягти якомога більше грошей з державного та місцевих бюджетів, а потім безконтрольно їх кудись запустити", - зазначив Кучеренко.

За його словами, саме тому в ЖКГ йшли мільярди гривень, але нічого не покращувалося.

І тарифами як інструментом розвитку цих підприємств просто нехтували.

"Сьогодні нічого в тарифній політиці не змінилося, бо і методологія, і інструментарій залишилися старі, але прийнято вольове рішення підвищити ціну на газ. При цьому, як жупелом, прикриваються вимогою МВФ. Хотів би уточнити. Це не було вимогою МВФ - підняти ціну на газ на 50%. МВФ завжди казав: зробіть ціну на послуги ЖКГ економічно обґрунтованими", - сказав Кучеренко.

"А сьогодні, після цього вольового і в принципі необхідного рішення, виникає запитання: а куди підуть гроші від подорожчання? На збільшення газу власного видобутку? На покращення роботи та зменшення втрат газових мереж? На поліпшення якості газу?" - наголосив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua