Банкір: неефективне рефінансування продовжувати не можна

Неділя, 21 лютого 2010, 14:52

Немає ніяких підстав залишати ще на п'ять-сім років колосальну суму рефінансування, що так і не запрацювала в економіці, банкам, котрі її не повернули.

Таке переконання висловив голова правління "ВТБ Банку" Вадим Пушкарьов в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

"Категорично проти, коли пропонують подовжити на п'ять-сім років строки за тими 80 млрд. гривень рефінансування, які були роздані невідомо під що", - заявив банкір. 

Він підкреслив, що ті банки, які реально використовували ці гроші, їх вже повернули.

"Де решта 75 млрд.? Чому їх не повернуто? На якій підставі таку колосальну суму, котра не почала працювати в економіці, сьогодні залишати людям ще на п'ять-сім років? Це питання потребує найгрунтовнішого розгляду", - переконаний Пушкарьов.

Він акцентував, що при подібній політиці реальному сектору економіки ресурси обходяться надто дорого.

"Чому я сьогодні залізниці даю гроші під 18-20% у валюті, і вона змушена у мене їх брати? Адже це навантаження в остаточному підсумку лягає на всіх пасажирів. Чому мені держава не може дати сьогодні гривневий ресурс за дисконтною ставкою 10,25% (нинішнє значення дисконтної ставки НБУ) під умову, що я зароблю свої 1,5% плюс комісійні, знизивши навантаження на державу?", - підкреслив він.

"Державним структурам доводиться брати в комерційних банках під комерційні відсотки, і при цьому держава рефінансує під 10,25% банки, котрі жодної гривні не віддають у реальний сектор економіки. Це якась маячня!", - заявив Пушкарьов.

При цьому він позитивно відгукнувся про останні ініціативи банківського регулятора в цій сфері (Ухвала НБУ №47 від 04.02.2010), але з обмовкою, якщо вони будуть належним чином реалізовані. "Що стосується самої ідеї, то вона абсолютно здорова, але треба ще подивитися, як механізм рефінансування реально запрацює", - сумнівається банкір.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua