Суд зобов'язав "Arcelor Mittal Кривий Ріг" заплатити ще 40 мільйонів

Середа, 23 вересня 2009, 19:27

Господарський суд Дніпропетровської області в середу виніс рішення щодо третього і четвертого позовів заявлених справ і зобов'язав ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" в примусовому порядку сплатити ВАТ "Запорізький завод феросплавів" (ЗЗФ) 40,3 млн. гривень у якості передоплати за поставку феромарганцю.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на представника "Arcelor Mittal Кривий Ріг" Світлану Романову.

При цьому вона зазначила, що суддя знову не взяв до уваги заяви представників "Arcelor Mittal Кривий Ріг", зокрема, про те, що в останньому позові сталася технічна помилка на суму 27 млн. гривень.

"При цьому суддя зазначила, що цю помилку виправить апеляційний суд", - сказала Романова.

У найближчі дні представники ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" мають намір оскаржити ці рішення в Апеляційному господарському суді Дніпропетровської області.

Вищий господарський суд України у середу розглядав касаційну скаргу ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" на рішення про примусове стягнення з нього 205,59 млн. гривень в якості передоплати за феросилікомарганець, який, як наполягає ЗЗФ, в числі інших марок феросплавів "Arcelor Mittal Кривий Ріг" повинен був придбати в четвертому кварталі 2008 року.

"Якщо Вищий господарський суд прийме сторону ЗЗФ, то "Arcelor Mittal Кривий Ріг" не виключає можливості оскаржити всі рішення у Верховному суді України. А якщо в процесі будуть порушені наші права на справедливий суд, ми не виключаємо можливості звернення і до Європейського суду", - сказала Романова.

Як повідомлялося, "Arcelor Mittal Кривий Ріг" вирішив відмовитися від продовження контракту з ЗЗФ у зв'язку зі скороченням потреби в феросплавах в умовах кризи і зниження споживання сталі у світі, проте ЗЗФ, продовжуючи наполягати на продовження договірних відносин, подав позов до суду про стягнення 205,59 млн. гривень з меткомбінату як передоплату за майбутні поставки.

15 липня 2009 року Дніпропетровський обласний господарський суд задовольнив вимоги позивача.

У кінці серпня ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції про стягнення з меткомбінату 205,59 млн. гривень.

1 вересня Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції про стягнення з ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" 205,59 млн. гривень на користь ЗЗФ.

Меткомбінат відмовляється надалі купувати феросплави у ЗЗФ зокрема через те, що його ціни значно вищі за світові.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"