США заморозили активи російських олігархів за кордоном на 1 мільярд доларів

Понеділок, 4 вересня 2023, 09:55 -

Від початку великої війни США арештували активи російських олігархів у інших країнах на суму понад 1 млрд доларів.

Про це розповіла заступниця генерального прокурора США Ліза Монако, передає CBS News. 

"Ми зупиняли польоти літаків у Швейцарії та на Близькому Сході. Ми заарештовували контрабандистів в Італії, Німеччині, Латвії. Ми пред’явили звинувачення тим, хто відмивав гроші у Великій Британії. Таким чином, ми показали, що немає місця приховати", – зазначає заступниця генпрокурора США. 

Загалом при американському відомстві є робоча група KleptoCapture, створена у березні 2022 року для застосування санкцій проти російських олігархів і пошуку їхніх прихованих активів по всьому світу.

Реклама:

Так, минулого року міністерство юстиції арештувало на Фіджі суперяхту вартістю 300 млн дол, яка належить олігарху Сулейману Керімову. За даними Мінʼюсту, судно вдалося конфіскувати на підставі ймовірної причини порушення законодавства США, а саме відмивання грошей і змови. 

Крім того, міністерство вимагало арешту  яхти біля берегів Іспанії вартістю 90 млн доларів, яка належала олігарху Віктору Вексельбергу через відмивання грошей і санкції.

Підрозділ KleptoCapture шукає не лише кремлівських олігархів, які приховують активи, а також тих, хто допомагає їм ухилятися від санкцій. 

Реклама:

"Банкам, авіаційній галузі, страховим компаніям та усім, хто збирається виводити російські активи, це знак і попередження: будьте обережні, з ким маєте справу, тому що ми спостерігаємо", — розповіла Монако. 

Серед предметів надрозкоші, які США намагається конфіскувати з початку війни, — реактивний  літак Gulfstream вартістю 60 млн дол і літак Boeing вартістю 350 млн дол. Згідно з судовими документами, пара була зареєстрована в мережі з п’яти підставних компаній і анонімного трасту, які всі були пов’язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем.

Сам Абрамович не потрапив під санкції в США. Але інші закони США уможливлюють подібні конфіскації, включаючи Закон про реформу експортного контролю. 

Також читайте: І вашим, і рашим. Від арешту активів росіян виграють усі, крім України

Економічна правда. 

Реклама: