У НБУ пояснили, чому ліквідували підрозділ з питань Приватбанку

П'ятниця, 23 липня 2021, 16:08
 
пресслужба нбу

У Національному банку пояснили, що управління з реалізації комплексних проєктів створили для координації між суб’єктами, які здійснювали юридичний супровід у справі ПриватБанку – його ліквідація пов’язана з закінченням дії контрактів із підрядниками.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

У регуляторі нагадали, що системну роботу із захисту інтересів держави у судових справах, пов’язаних із націоналізацією ПриватБанку, займається Юридичний департамент НБУ. 

Управління з реалізації комплексних проєктів створювався для фактичної координації між Юридичним департаментом, міжнародними (AlixPartners, Kroll) та українськими юридичними компаніями. Наразі ж термін дії контрактів закінчився, за ними були проведені остаточні розрахунки, відтак робота окремого підрозділу стала недоцільною. 

Працівники управління, які мали бажання продовжити роботу в регуляторі, були працевлаштовані в структурних підрозділах НБУ, зауважила пресслужба.

У НБУ зазначають, що вже не потребують послуг юркомпаній, бо націоналізацію банку завершено, рефінансування погашено, судами в Україні з боку НБУ займається його профільний судовий підрозділ. Судами в Лондоні, на Кіпрі, в Ізраїлі та Делавері щодо повернення виведених активів займаються ПриватБанк та його юридичні радники.

"Зазначене Управління не мало безпосереднього відношення до націоналізації ПриватБанку, підготовки документів, які сприяли отриманню Україною рішення Банку Англії щодо bail-in, чи до судової роботи в Україні і за кордоном, яка здійснювалась виключно силами профільних підрозділів НБУ та юридичних радників НБУ, відповідно до укладених договорів", – підкреслили у регуляторі.

Також розформоване управління не залучалось та не було дотичним до роботи з проблемними активами та повернення заборгованості за кредитами неплатоспроможних банків. 

Доповнено у 19:21 коментарем Віктора Курцева, ексочільника управління з реалізації комплексних проєктів.

Курцев підтверджує, що саме управління не займалось націоналізацією, оскільки було створено у 2017 році для координації дій після націоналізації. Він очолював управління до лютого 2021 року.

Водночас, каже він, НБУ неправильно стверджує, що управління не брало участі у підготовці документів, які сприяли отриманню визнання відповідності процедури bail in. 

"Я особисто готував та погоджував низку документів, які складали основу для прийняття Банком Англії відповідного рішення. Я особисто та співробітники мого управління вели пряму робочу кореспонденцію із відповідними співробітниками Банку Англії", – заявив Курцев.

Крім того, продовжує ексочільник управління, повідомлення Банку Англії про визнання bail-in адресоване особисто співробітниці управління, яка продовжила супроводження цього процесу після його звільнення, що має бути відомо керівництву НБУ. 

За словами Курцева хибним також є твердження про те, що його управління не мало відношення до судової роботи в Україні та закордоном:

"Я особисто представляв інтереси НБУ в судах в Україні (мав відповідні довіреності і був внесений у ЄДР як уповноважений підписант з боку НБУ), а також відповідав за забезпечення представництва НБУ у судових процесах за кордоном". 

Він пояснив, що за кордоном НБУ представляли іноземні адвокати, які мають повноваження до представництва в судах і добре розуміються на локальному процесуальному праві. Однак управління формувало і погоджувало судову стратегію у справах за кордоном.

Нагадуємо:

17 липня очільник департаменту ліцензування Олександр Бевз, що звільняється з НБУ з 1 вересня, в інтерв’ю НВ заявив про ліквідацію управління, що "координувало юридичну стратегію з питань ПриватБанку".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!