Приватбанк може подати нові позови проти Коломойського і Боголюбова

Четвер, 13 червня 2019, 15:16
 

Глава правління ПриватБанку Петро Крумханзл не виключає подачу нових позовів до екс-акціонерів фінустанови, які можуть бути подані в суди різних іноземних юрисдикцій.

Про це він повідомив агентству "Інтерфакс-Україна".

"Суди займають багато часу. Як правило, це кілька років. Ми ведемо справи в судах відразу в декількох юрисдикціях паралельно... Я не можу виключати, що ми будемо розширювати цю діяльність і на інші юрисдикції в майбутньому, але в даний час ще рано говорити про це", - сказав Крумханзл.

Він також повідомив, що судові розгляди не відбиваються на діяльності банку.

Реклама:

"Якщо ви запитаєте про ліквідність, то немає ніякого впливу (судових розглядів) на нашу щоденну діяльність. Був короткостроковий вплив у середині квітня після цілого ряду негативних рішень в судах України. В даний час ми знаходимося в абсолютно звичайній ситуації ведення нашого бізнесу, і суди не мають значного впливу", - стверджує глава правління банку.

Він також повідомив, що ведення справ в судах в іноземних юрисдикціях вимагає великої підготовки і обсягу роботи, тому в банку було створено спеціальний підрозділ фінансових розслідувань (Forensic Investigation Unit).

"Таким чином, ми зараз переконані, що у нас досить сильна не тільки команда юридичної підтримки, а також дуже сильна команда, яка займається форензік роботою, тобто роботою з інформацією", - додав банкір.

Нагадаємо:

ПриватБанк у позові від 21 травня 2019 року до суду штату Делавер (США) звинувачує екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у нібито відмиванні приблизно 622,8 млн, які були видані у вигляді кредитів комерційним компаніям, проте потім були використані іншими компаніями на покупку для екс-власників банку активів у США.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Англії і Уельсу проти екс-власників Приватбанку, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (Всі -Великобританія), Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. (Всі Британські Віргінські о-ви), які, ймовірно, їм належать, або перебувають під їх контролем.

Позов банку стосується сумнівних операцій з виданими ПриватБанком кредитами на суму 1,9 млрд доларів, які були використані для авансових платежів іноземним компаніям, які зараз виступають співвідповідачами в англійському процесі разом з колишніми акціонерами банку. Високий суд 4 грудня 2018 року визнав справу неосудною, але банк подав апеляцію.

Наразі сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку, а Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення.

Крім того на 22 липня 2019 року призначено розгляд апеляційної скарги в Лондонському суді у спорі між ПриватБанком і його екс-акціонерами, так як Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав невідповідним його юрисдикції позов ПриватБанку. Суд також вирішив скасувати виданий як забезпечувальний захід наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова і ще шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів, однак він залишається в силі до розгляду апеляції.

На фоні судових рішень навколо ПриватБанку за два останні місяці спостерігався відплив ресурсів, переважно в іноземній валюті: клієнти забрали з банку близько 137 млн доларів і 27 млн євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!